Kable mają przegubowe, obracane w zakresie 180° złącza, dzięki czemu wymagany prześwit między ścianą a gniazdem wynosi ok. 29 mm

Kable HDMI, które ułatwią montaż kina domowego

Sony powiększa swoją ofertę kabli o nowy rodzaj przewodu HDMI. Specjalna konstrukcja wyróżnia się większą uniwersalnością przy instalowaniu domowych systemów kina domowego.

Producenci oferują coraz bardziej smukłe telewizory LCD i zwiększa się popularność instalacji naściennych. Pojawiają się problemy z użyciem standardowych kabli HDMI. Tradycyjny kabel z założonym tłumikiem ferrytowym umieszczony w poziomym gnieździe HDMI wystaje z gniazda na ok. 7 cm, co może utrudnić montaż telewizora płasko na ścianie. Proponowanym przez firmę Sony rozwiązaniem tego problemu są nowe kable HDMI: DLC HD10H (1-metrowy) i DLC-HD20H (2-metrowy). Mają one przegubowe, obracane w zakresie 180° złącza, dzięki czemu wymagany prześwit między ścianą a gniazdem wynosi ok. 29 mm.

Kable DLC-HD10H / DLC-HD20H sprawdzają się w zaawansowanych zestawach kina domowego nie tylko ze względu na możliwość ich ukrycia, ale i parametry techniczne:

  • Certyfikat zgodności z HDMI 1.3a kategoria 2: możliwość transmisji w pełni cyfrowego, niepoddanego kompresji sygnału audiowizualnego w formacie 1080p lub wyższym
  • Zgodność z sygnałami o paśmie do 10,2 Gb/s, częstotliwości odświeżania 240 Hz i 48-bitowej dokładności barw (Deep Colour)
  • Złącza pokryte 24-karatowym złotem, gwarantującym optymalne przewodnictwo i dużą trwałość
  • Wysokiej jakości przewód z miedzi beztlenowej (OFC – Oxygen-Free Copper), zapewniający świetną jakość transmisji sygnału
  • Potrójne ekranowanie dla zapewnienia wysokiego poziomu ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi
  • Certyfikaty PLAYSTATION 3 i Blu-ray; zgodność z technologiami BRAVIA Theatre Sync i x.v.Colour.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.