Najlżejsze kamery Full HD nagrywające w formacie AVCHD od Panasonic

16x zoom optyczny, rejestrowanie filmów w formacie AVCHD oraz optyczny stabilizator obrazu to niektóre z możliwości najnowszych kamer Panasonic – HDC-SD10 i HDC-TM10.

Panasonic wprowadza do sprzedaży dwie nowe kamery Full HD — HDC-SD10, która jako nośnika używa karty pamięci SDHC/SD (opcjonalnej) oraz HDC-TM10, która rejestruje filmy zarówno we wbudowanej, 8-gigabajtowej pamięci, jak i na karcie SDHC/SD (opcjonalnej). Oba modele ważą 227 g. 16x zoom optyczny jest wspierany przez funkcję optycznej stabilizacji obrazu (Advanced O.I.S.), która ma kluczowe znaczenie, ponieważ minimalizuje drżenie ręki często widoczne w powiększonych ujęciach. Ruchy ręki, które występują podczas filmowania w marszu, są eliminowane przez nowy tryb aktywny. Poszerza on zakres korekcji drżenia rąk, aby umożliwić kręcenie doskonałych filmów również w ruchu.

Kamery HDC-SD10 i HDC-TM10 są wyposażone w funkcję iA (Intelligent Auto),*, która automatycznie ustawia najbardziej odpowiedni tryb tematyczny w zależności od warunków filmowania. Obejmuje ona stabilizator Advanced O.I.S., który kompensuje drżenie ręki w celu ograniczenia rozmycia obrazu; funkcję wykrywania twarzy Face Detection, która reguluje ekspozycję w taki sposób, aby uwydatnić twarze; funkcję inteligentnej kontroli kontrastu Intelligent Contrast Control, która pomaga zachować prawidłowy kontrast; oraz funkcję Intelligent Scene Selector, która określa warunki filmowania i automatycznie wybiera tryb tematyczny zapewniający najlepsze rezultaty. Obie kamery są również wyposażone w funkcję śledzenia ostrości i ekspozycji AF/AE Tracking, która automatycznie śledzi ruchome obiekty, aby zagwarantować jednolitą, wysoką jakość obrazu. Funkcja AF/AE Tracking, która cieszyła się dużą popularnością w poprzednich modelach, różni się od normalnych ustawień automatycznych pod tym względem, że kiedy użytkownik dotknie wybranego obiektu na ekranie — obiekt może znajdować się na środku lub przy krawędzi ekranu — kamera będzie utrzymywać ostrość i ekspozycję nawet wtedy, gdy obiekt poruszy się lub przekręci. Pozwala to filmować obiekt z optymalnymi ustawieniami AF/AE (automatycznej ostrości/ekspozycji).

Kamery Panasonic HDC-SD10 i HDC-TM10 dostępne będą w Polsce na przełomie czerwca i lipca w cenie  brutto około 2 830 PLN.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.