NETGEAR ReadyNAS z technologią X-RAID – bezpieczeństwo danych w domu i w firmie

Firma NETGEAR stale poszerza swoją ofertę urządzeń z serii ReadyNAS. Równolegle opracowywane są rozwiązania ułatwiające korzystanie z nich, takie jak technologia X-RAID.

Banki danych to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie i korzystanie z danych umieszczonych na dyskach, znajdujących się nie w komputerze, a w zewnętrznych urządzeniach, takich jak ReadyNAS. W banku mieści się kilka dysków, do których dostęp możliwy jest za pośrednictwem wszystkich komputerów połączonych z urządzeniem. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, a także rozbudowanych sieci domowych, w których uczestniczy kilka komputerów.

Seria urządzeń ReadyNAS systematycznie poszerza się o nowe modele oraz rozwiązania. Najnowszy bank danych z serii o numerze 2100, dostępny jest na rynku od niedawna. Wyposażony jest w technologię X-RAID, którą posiadają wszystkie urządzenia z tej serii. Pozwala ona na wymianę dysków w urządzeniu bez potrzeby uciążliwego i czasochłonnego kopiowania danych – po prostu wyciąga się dysk, na jego miejsce wsadzając nowy, a dane pozostają nienaruszone. Dane te podlegają dodatkowej ochronie dzięki rozwiązaniom  Continuous Data Protection (CDP) i rozproszonemu serwisowi archiwizacyjnemu ReadyNAS Vault. Technologia ReadyNAS Vault polega na umieszczeniu danych w internetowej bazie, z której można je potem skopiować na dysk umieszczony w banku ReadyNAS.

Ponadto ReadyNAS 2100 posiada wymiary w standardzie 1U, głębokość obudowy wynosi 12 cali. Zużycie energii jest na niskim poziomie dzięki zastosowaniu technologii inteligentnego zarządzania mocą oraz zaawansowanych układów firmy Intel.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.