Ovi Store - już ruszyło!

Ovi Store, czyli odpowiedź Nokii na App Store, od dziś dostępny dla każdego!

Ovi Store

Sukces Apple App Store zainspirował konkurencję, taką jak Palm, Google, czy Nokia, do zaprezentowania własnych alternatyw. Ostatnia z wymienionych firm, po długich testach w wybranych krajach, właśnie zaprezentowała swoje dzieło światu.

Należący do Nokii Ovi Store w momencie debiutu dysponuje ponad 20 000 elementami do zakupu lub darmowego pobrania – to bardzo imponujący wynik, biorąc pod uwagę konkurencję. Ważne jest również to, że Ovi Store dostępne jest również na terenie naszego kraju (aczkolwiek interfejs, póki co, nie jest dostępny w polskiej wersji językowej).

Jak nietrudno się domyśleć, sklep przeżywa obecnie istne oblężenie wygłodniałych użytkowników Symbiana – bardzo ciężko jest założyć konto i zalogować się na witrynie – podczas testów widać było, że witryna jest zwyczajnie przeciążona. Jednak udało nam się bez problemu zamówić pierwszą z brzegu aplikację. Link do pobierania przyszedł poprzez wiadomość tekstową w kilka sekund od złożenia zamówienia.

Jedyne, co nas zdumiewa, to brak jakiejkolwiek kampanii promującej witrynę. Na otwarcie Ovi Store natrafiliśmy przez przypadek – to by było nie do pomyślenia w przypadku jakiejkolwiek nowości na App Store, która jest zawsze odpowiednio promowana.