Szkoła.wp.pl skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich

Projekt Szkoła w Wirtualnej Polsce

Szkola.wp.pl to projekt WP adresowany do wszystkich uczniów, łączący dotychczasowe rozwiązania edukacyjne WP, zaś jego istotnym elementem jest rozbudowana część poradnikowa

Serwis składa się z sześciu podstawowych działów: Ucz się szybko – artykuły związane z nauką szybkiego czytania i zapamiętywania, Materiały edukacyjne – testy wiedzy i opracowania, na różnych poziomach zaawansowania, z podziałem na poszczególne poziomy nauczania, Perspektywy – tu m.in. katalog stron edukacyjnych, Eksperci, Inicjatywy – prawa ucznia, informacje o olimpiadach, konkursach, stypendiach oraz Społeczności – blogi tematyczne, odnośniki do serwisów testwiedzy.pl, pytamy.pl, naleniucha.pl, czy forum użytkowników.

Serwis będzie systematycznie uzupełniany o coraz to nowe treści, ale już dziś stanowi doskonałe źródło wiedzy. To między innymi blisko czterdzieści darmowych słowników tematycznych i językowych, internetowa Encyklopedia PWN, system wyszukiwania korepetycji, informatory o szkołach, kursach językowych, streszczenia i recenzje książek, opracowania – opowiada Agata Pruska z WP – Znaleźć tu można nie tylko testy szkolno-edukacyjne, weryfikujące znajomość biologii, języka polskiego, chemii, ale też te weryfikujące wiedzę z dowolnej dziedziny życia.

W Szkole WP znajdują się też przydatne urzędowe informacje i komunikaty, głównie związane z egzaminami (sprawdziany szóstoklasisty, egzaminy gimnazjalne, testy maturalne). Redakcja publikuje tu również arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat i – w miarę ich pojawiania się – bieżące.

Serwis znajduje się pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.