Zegary w karcie prawdopodobnie ustawione są na 750 i 3200 MHz, czyli tak jak w modelu referencyjnym

Radeon HD 4770 z magistralą AGP?! (aktualizacja)

PowerColor Radeon HD 4770 AGP

Wygląda na to, że firma PowerColor skonstruowała kartę graficzną Radeon HD 4770, która zamiast interfejsu PCI-Express, korzysta ze zmodyfikowanej magistrali PCI, którą Intel opracował i wprowadził na rynek w 1997 roku – Accelerated Graphics Port (AGP).

W 2004 roku zadebiutowała magistrala PCI Express, zabierając tym samym praktycznie cały udział starszej wersji. Dlatego dziwi nas fakt, że w serwisie Amazon pojawiła się karta z tym rodzajem interfejsu, a w dodatku jest to pierwszy model z procesorem wytworzonym w 40-nanometrowej technologii.

PowerColor jednak nie umieścił informacji o tej karcie na swojej stronie internetowej, ani nie zapowiadał takiego produktu. Tak czy inaczej, w serwisie Amazon model Radeon HD 4770 z magistralą AGP jest już dostępny i kosztuje 99 dolarów (około 320 złotych).

Aktualizacja:

Mamy niestety złą wiadomość dla wszystkich posiadaczy sprzętu starszej daty – prezentowana karta graficzna PowerColor, w wyposażeniu której mieliśmy ujrzeć magistralę AGP, jest zwyczajnym błędem osoby wprowadzającej dane do systemu Amazona. Producent grafiki stanowczo zaprzecza, jakoby skonstruował taką kartę, a w serwisie już poprawiono ten „drobny” błąd.

Tak bardzo chcieliśmy powiedzieć, że AGP wciąż żyje, ale cóż – to nie pierwsze i zapewne nie ostatnie rozczarowanie w tym segmencie rynku..