WRT54G3GV2 łączy w sobie trzy funkcje: bezprzewodowego punktu dostępowego, 4-portowego przełącznika oraz rutera

Ruter ze złączami USB i ładowarką samochodową do obsługi mobilnego Internetu

Linksys wyposażył ruter do obsługi Internetu od operatorów komórkowych w złącza USB. Dzięki temu można go połączyć z dowolnym typem modemów oferowanych na rynku.

Szerokopasmowy model WRT54G3GV2 służy do budowania sieci na bazie Internetu w technologii 3G, EDGE oraz GPRS. Przeznaczony jest dla do osób, które korzystają z Internetu dostarczanego przez operatorów komórkowych. Obok wejścia na PC Card lub Express Card, router posiada teraz 2 nowe złącza USB, dzięki czemu można go połączyć z większością modemów oferowanych przez operatorów telefonii mobilnej (szczegółowa lista znajduje się na opakowaniu routera). To istotne szczególnie na polskim rynku, gdzie modemy na USB są tańsze i bardziej dostępne – znajdują się w ofercie każdego operatora.

Nowy ruter wyposażony jest też w ładowarkę samochodową. Jeśli zatem grupa znajomych wybiera się w góry lub nad jezioro, a w pobliżu nie ma gniazdka, można zasilać router poprzez gniazdko zapalniczki. I dzięki temu, poprzez jeden modem, kilka osób na kempingu lub na plaży może jednocześnie korzystać z internetu na swoich laptopach.

Model WRT54G3GV2 łączy w sobie trzy funkcje: bezprzewodowego punktu dostępowego (podłącza urządzenia do sieci), 4-portowego przełącznika (łączy urządzenia pomiędzy sobą) oraz rutera (integruje pracę w sieci wszystkich urządzeń). Jak podłączyć urządzenie? Operator komórkowy dostarcza modem na PCMCIA lub USB, który należy umieścić w routerze. Służy on do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, w technologii 3G, EDGE lub GPRS. Następnie, w oparciu o ruter Linksys, budujemy sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP – wszędzie tam, gdzie brak stałego łącza.

Urządzenie zapewnia ochronę danych przed atakami internetowymi, m. in. dzięki obsłudze: Firewall SPI, standardów WPA/WPA2 oraz filtrów adresów IP, MAC i TCP/IP. Model WRT54G3GV2 posiada punkt dostępowy sieci bezprzewodowej z wbudowanym routerem szerokopasmowym do dzielenia łącza radiowego 3G/UMTS/EDGE/GPRS. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik FastEthernet. Urządzenie umożliwia dostęp do Internetu również za pomocą modemu kablowego podłączonego do portu WLAN. Karta PCMCIA lub modem USB nie są dołączane do zestawu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.