SentrySafe nie pozwoli spłonąć wspomnieniom

Wirusy, konie trojańskie i robaki... a co z bardziej namacalnymi zagrożeniami, jak pożar czy powódź? SentrySafe to propozycja dla tych, którzy szczególnie sobie cenią swoje dane.

Atak wirusów, awaria sprzętu – to pierwsze wymieniane powody utraty danych zapisanych elektronicznie. Niewielu wymieni pożary i zalania choć skala zjawiska jest znaczna. Tylko w 2008 w Polsce – było ponad 17 tysięcy pożarów obiektów mieszkalnych, ponad 20 tysięcy razy straż pożarna interweniowała w obiektach użyteczności publicznej i zakładach produkcyjnych. Wynika z tego, że każdego dnia w roku 2008 wybuchało ponad 100 pożarów – trudno oszacować straty, które w związku z tym zostały poniesione ale nie ulega wątpliwości, że były one znaczne. Szczególnie straty niefinansowe, związane z utratą danych cyfrowych, pamiątek lub dokumentów mogą okazać się naprawdę dotkliwe. Trudno zapobiec takim zdarzeniom jak kradzieże czy pożary, jednak można minimalizować ryzyko strat ponoszonych w ich wyniku.

Produkty SentrySafe są już dostępne w Polsce. Są to jedyne urządzenia na rynku, które oprócz standardowej ochrony dokumentów zapewniają również zabezpieczenie cyfrowych nośników danych (pomyślmy o zasobach zdjęć cyfrowych w każdym polskim domu). Wybrane produkty zapewniają również ochronę przed zalaniem – nieuchronnie związanym z gaszeniem pożaru.

Potwierdzeniem niezawodności ognioodpornych sejfów i kasetek mają być certyfikaty międzynarodowych organizacji UL oraz ETL Semko oraz dożywotnia gwarancja wymiany w przypadku pożaru. Dodatkowe atuty to ciekawy design, duża jakość wykonania (według zapewnień producenta). Ognioodporne kasetki są dostępne już w cenie brutto 159 zł ( z VAT) – SentrySafe 0500 Chest, zaś sejfy w cenie od 1 139 zł brutto – SentrySafe MS0200 (22l).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.