Sieciowo-multimedialny kombajn Blu-Ray

Odtwarzacz mediów z technologią dualband 802.11n, wbudowanym dyskiem twardym, możliwością odtwarzania wideo w jakości Blu-Ray - to nowy odtwarzacz firmy Netgear.

Pierwszy raz o odtwarzaczu Digital Entertainer Elite (EVA9150) słyszeliśmy podczas tegorocznych targów CES, zaś teraz ten sieciowo-multimedialny kombajn trafia na polski rynek. Urządzenie zawiera dysk twardy o pojemności 500GB, który w przyszłości może być w prosty sposób zamieniony przez użytkownika na większy.

Użytkownicy mogą odtwarzać cyfrowe pliki wideo w jakości Blu-Ray 1080p, zdjęcia wysokiej rozdzielczości, utwory w formacie MP3 i nagrane na komputer programy TV. Mogą się również cieszyć plikami z Internetu, jak np. klipami z YouTube, internetowym radiem, plikami z Flickr, feedami RSS czy wreszcie filmami z innych popularnych portali, a wszystko dzięki bezprzewodowej łączności w standardzie 802.11n.

Odtwarzacz współpracuje z komputerami z systemem Windows, Mac OS X i Linux, a także z rozwiązaniami NAS. Dwa porty USB, w które wyposażona jest EVA9150 umożliwiają dostęp do materiałów przechowywanych na pamięciach flash, cyfrowych aparatach, odtwarzaczach iPod lub innych.

EVA9150, w przeciwieństwie do innych urządzeń, nie wymaga uruchomienia na różnych urządzeniach serwera UPNP. W urządzeniu zaimplementowano także funkcje ochrony środowiska w postaci energooszczędnych zasilaczy oraz tryb automatycznego przechodzenia w stan czuwania, w którym urządzenie pobiera 0,01W energii.

Urządzenia Digital Entertainer Elite mogą ze sobą współpracować. Tryb „Follow Me” umożliwia zatrzymanie odtwarzania wideo w jednym miejscu i kontynuowanie z innego odtwarzacza, w innym pokoju. W trybie „Party Mode” urządzenia mogą synchronizować odtwarzanie muzyki w całym domu.

Nowy odtwarzacz firmy Netgear dostępny jest w cenie około 1950 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.