Spotkanie dla deweloperów aplikacji mobilnych

Mobile Developer Day

W ostatni weekend maja w Kopenhadze odbędzie się spotkanie dla programistów, organizowane wspólnie przez projekty Maemo i Mozilla. Do udziału zaproszeni są wszyscy pracujący nad mobilną przeglądarką internetową Fennec (projekt Mozilli), dodatkami do niej lub nad aplikacjami Maemo 5 – mobilną platformą Linuksa, wspieraną przez Nokię. Spotkanie jest bezpłatne, ale ze względów planistycznych niezbędna jest rejestracja.

Warsztaty będą miały bardzo praktyczny charakter i będą koncentrować się na przygotowaniu oprogramowania dla użytkowników końcowych. Zarówno Fennec, jak i Maemo 5 będą w fazie beta, zbliżając się jednocześnie do swoich finalnych wersji. Dlatego w trakcie warsztatów odbywać się będą nie tylko prezentacje przeglądowe. Głównym punktem będzie umożliwienie zespołom kodowania, testowania, wprowadzania poprawek i ulepszania.

Dodatkowo, w ramach imprezy odbędzie się „Fennec add-ons developer challenge”, czyli konkurs, w którym uczestnicy warsztatów będą mogli wybrać w głosowaniu najlepszy dodatek dla przeglądarki.

Przyjęcie planowane na piątkową noc oraz weekendowe sesje będą okazją, żeby osobiście spotkać się z kierownikami projektów oraz głównymi programistami pracującymi nad Maemo i przeglądarką Fennec.