Waśnie, antagonizmy, zbrojne konflikty. Ranni, ofiary, zaginieni. Tak jest od początku historii ludzkości

Światowe konflikty w nowym serwisie WP

Konflikty.wp.pl to pierwsza witryna w polskim Internecie, w której temat konfliktów światowych potraktowany jest tak szeroko – od syntezy po analizę. Na stronie głównej serwisu znajdują się zakładki kontynentów. Każda z nich zawiera materiały wideo, galerie oraz artykuły poświęcone konfliktom na danym obszarze. Obok Afryki, Ameryki czy Azji wyodrębniono także kategorię Terroryzm. Można w niej znaleźć informacje o największych organizacjach terrorystycznych, jej szefach i działaniach podjętych przeciw nim.

Na stronie głównej konflikty.wp.pl zamieszczono interaktywną mapę świata z ogniskami zapalnymi, których kolor odzwierciedla poziom zagrożenia. Po najechaniu kursorem na dany punkt, wyświetla się informacja z historią konfliktu. Witryna zawiera dużo materiałów własnych redakcji Wiadomości m.in. wywiady z ekspertami i analizy.

„Prezentujemy teksty opisujące tło i historię konfliktów. Gorące wydarzenia komentują u nas analitycy polskich thinktanków, wykładowcy i niezależni specjaliści, tacy jak Stanisław Koziej, Janusz Danecki, Wiesław Lizak, czy Adam Balcer. Przedstawiamy też galerie i filmy z miejsc konfliktów.” – mówi Paweł Orłowski, wydawca serwisu. Serwis konflikty.wp.pl dostępny jest tutaj.