W nowym serwisie wyszperać można to, co najwartościowsze w Sieci

Szperus, czyli to, co najwartościowsze w Sieci

Szperus.pl

Witryna Szperus.pl jest tworzona przez użytkowników, którzy dodają do niej wszystkie materiały oraz, co istotne, oceniają ich jakość i przydatność w nauce. „Szperus ma przede wszystkim dostarczać wartościowych informacji o charakterze edukacyjnym. Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą do niego dodawać własne materiały oraz tematy, np. matematyka w III klasie gimnazjum, historia starożytnej Grecji, podstawy języka angielskiego, itp.” – mówi Agata Pruska, Koordynator Serwisów Edukacyjnych Wirtualnej Polski.

Kluczowe są: dodawanie przez użytkowników nowych tematów i materiałów oraz ocenianie i komentowanie tych już w witrynie istniejących. Każdy internauta, który założy w serwisie swój profil, może zarządzać ustawieniami własnego konta, zapraszać innych do współtworzenia Szperusa, głosować na najlepsze i najbardziej przydatne – jego zdaniem – strony WWW i pliki multimedialne, tworzyć rankingi, subskrybować wybrane przez siebie tematy oraz newsy.

Dzięki systemowi ocen i opinii powstaje aktualna i wiarygodna baza odnośników do najwartościowszych stron edukacyjnych w Sieci. Szukając tych interesujących można posłużyć się belką nawigacyjną serwisu (działy: Podstawówka, Gimnazjum, Liceum, Studia, Języki, Internet, Biznes, Technologie), skorzystać z wyszukiwarki, tagów lub rankingów „Najlepsi w kategorii”. Szperus.pl stanowi element projektu Szkoła Wirtualnej Polski, o którym pisaliśmy tutaj, łączącego wszystkie serwisy edukacyjne WP.