Telefon Tosi z rozbudowanym czytnikiem e-booków

Toshiba prezentuje urządzenie o nazwie Biblio, które jest nie tylko telefonem CDMA z klawiaturą QWERTY, ale również czytnikiem e-booków z 3,5-calowym ekranem dotykowym.

Toshiba Biblio to prawdziwe centrum multimedialne, które bez problemu można schować do kieszeni. Telefon przeznaczony dla sieci KDDI, wyposażono w 3,5-calowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 480 x 960 pikseli oraz pełną klawiaturę QWERTY, która (dzięki akcelerometrowi) automatycznie zmieni się w klawiaturę alfanumeryczną po przekręceniu telefonu do pionu. W wyposażeniu nie zabrakło również 7 Gigabajtów wbudowanej pamięci, którą rozszerzyć można o kolejne 8 GB za pomocą kart microSDHC.

Za nawigację po licznych funkcjach telefonu odpowiedzialny jest interfejs użytkownika EZ, natomiast e-książki i inne materiały można pobierać z Internetu, dzięki łączności WiFi. Po połączeniu możemy skorzystać z przeglądarki Opera Mobile 9.5, wraz z obsługą YouTube’a i technologii Flash oraz skryptów AJAX.

W urządzeniu umieszczono również 5-megapikselowy aparat fotograficzny z autofokusem i stabilizacją obrazu, telewizyjny tuner 1Seg, elektroniczny słownik, łączność Bluetooth i jeszcze wiele innych, ciekawych funkcji, użytecznych głównie w Japonii.

Właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni telefon o nazwie Toshiba KDDI Biblio ma zadebiutować 24 czerwca, jednak jego cena nie została jeszcze ujawniona. Nie wiadomo również, czy urządzenie opuści japońskie granice.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.