Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest dostępny na razie tylko w krajach Ameryki Północnej

Telewizja kablowa jako sieć

NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit umożliwia stworzenie sieci z wykorzystaniem istniejących gniazdek telewizji kablowej.

NETGEAR wprowadził do sprzedaży zestaw MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit (MCAB1001) zaprojektowany do przesyłania strumieniowego wideo HD, multimediów i podłączania urządzeń z wyjściami Ethernet: odbiorników TV HD, odtwarzaczy Blu-ray, cyfrowych nagrywarek wideo i konsol do gier do domowych sieci LAN i Internetu. Zestawy MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit mogą być wykorzystywane z bezprzewodowymi lub przewodowymi ruterami i bramkami. Urządzenia pozwalają tworzyć sieci na bazie istniejącego okablowania telewizji kablowej wykorzystującej kable koncentryczne.

NETGEAR’s MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit, dzięki transferowi na poziomie 270 Mb/s, nadaje się do podłączenia konsol XBox 360, PlayStation 3, odtwarzaczy Blu-ray, Apple TV, VUDU, TiVo, Slingbox, nagrywarek DVR, odtwarzaczy cyfrowych NETGEAR Digital Entertainer Elite (EVA9150) oraz komputerów stacjonarnych i notebooków do Internetu i domowych sieci. NETGEAR’s MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit nadaje się również do transferu dużych plików do pamięci masowych typu NAS. Mechanizmy QoS pomagają uzyskać nieprzerwaną transmisję wideo wysokiej rozdzielczości i nieprzerwane sesje gier. Urządzenie ma certyfikat Multimedia over Coax Alliance (MoCA) 1.1, co zapewnia zgodność z sieciami kablowymi I DSL, możliwość oglądania telewizji bez interferencji po tych samych łączach oraz zgodność z produktami MoCA 1.0 i 1.1.

Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit, dzięki korzystnym właściwościom transmisyjnym kabli koncentrycznych, izolowanym i ekranowanym o małym współczynniku zniekształceń oraz dużej przepustowości standardu MoCA 1.1, ma spełnić nawet najbardziej rygorystyczne potrzeby transmisji przez domowych użytkowników. W domach, w których wykorzystanie sieci energetycznych do przesyłania danych może być narażone na zakłócenia a wydajność rozwiązań bezprzewodowych spada za sprawą konstrukcji budynków lub powstających interferencji, sieci telewizyjne mogą być jedynym rozwiązaniem pozwalającym uzyskać odpowiedni transfer, bez konieczności instalacji standardowego okablowania sieciowego opartego na skrętce Cat 5/6.

NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit ma być łatwy w obsłudze i dzięki szyfrowaniu danych zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. Zestaw zawiera dwa adaptery MoCA. Podłączając jeden z nich do routera, a drugi do urządzenia z obsługą sieci przez istniejącą w domu sieć koncentrycznych kabli telewizyjnych użytkownicy mogą szybko i bezproblemowo połączyć domowe urządzenia rozrywki z siecią domową lub Internetem.

Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest dostępny na razie tylko w krajach Ameryki Północnej w cenie 229 USD.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.