Trochę większy czytnik e-booków Kindle

Amazon Kindle DX został oficjalnie zaprezentowany i jak można się było spodziewać, wygląda jak większy brat modelu Kindle 2. Nowy czytnik e-booków mierzy 26,4 x 18,3 x 1 cm.

Swoją premierę czytnik e-booków Amazon Kindle DX będzie miał dopiero podczas tegorocznych wakacji, jednak już znamy jego pełną specyfikację techniczną. Nowe urządzenie mierzy 26,4 x 18,3 x 1 centymetr, zatem jest nieco większe od bliźniaczo podobnego modelu Kindle 2, który mierzy 20,3 x 13,5 x 0,91 cm. Model DX oparto na automatycznie obracającym się wyświetlaczu E Ink, który wyświetla obraz o rozdzielczości 1200 x 824 pikseli, przy 150 pikselach na jeden cal długości i z 16 odcieniami szarości.

Ponadto w wyposażeniu znajdziemy 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, zintegrowane głośniki stereo, port microUSB 2.0 do ładowania i podłączania czytnika do komputera (PC/Mac), a także modem 3G EVDO z możliwością „cofnięcia się” do łączności 1xRTT dla bezprzewodowych transferów. Do połączenia DX będzie wykorzystywał jednak amerykańską sieć Sprint.

Po jednym ładowaniu baterii, które trwa około 4 godziny, można korzystać z czytnika przez cztery dni przy włączonej bezprzewodowej łączności lub przez ponad dwa tygodnie przy wyłączonej funkcji 3G. Kindle DX bezpośrednio obsługuje formaty Kindle (AZW), PDF, TXT, MP3, niezabezpieczone MOBI, PRC oraz po konwersji HTML, DOC, RTF, JPEG, GIF, PNG i BMP.

Czytnik e-booków Amazon Kindle DX będzie kosztować 490 dolarów, czyli ponad 1600 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.