Narzędzie Folder Size rozszerza możliwości widoku szczegółów Eksploratora Windows o wyświetlenie rozmiaru podfolderów.

Ujawnianie rozmiaru folderów w Eksploratorze

Widok szczegółowy Eksploratora Windows wyświetla rozmiar wszystkich plików w folderze. Narzędzie jednak milczy na temat rozmiaru podfolderów. W efekcie nie można ocenić, ile miejsca zajmuje folder jako całość.

Przyda się nam darmowa wtyczka Folder Size 2.4. Narzędzie skopiujemy bezpośrednio z płyty dołączonej do wydania. Jeżeli Internet Explorer będzie blokował pobieranie pliku, klikamy wyświetloną przy górnej krawędzi okna informację, po czym w menu wybieramy polecenie »Pobierz plik«. Plik »FolderSize-2.4.msi« zapisujemy w dowolnym folderze.

W celu instalacji dwukrotnie klikamy w Eksploratorze Windows odpowiednią pozycję, po czym potwierdzamy wyświetlone ostrzeżenie, klikając przycisk »Uruchom«. Następnie postępujemy zgodnie ze wskazaniami kreatora. Po zakończonej instalacji zamykamy wszystkie okna Eksploratora Windows i ponownie uruchamiamy menedżera plików, korzystając z menu Start bądź z kombinacji klawiszy [Windows] + [E]. Teraz za pomocą polecenia »Widok | Szczegóły« aktywujemy widok szczegółów.

Prawym przyciskiem myszy klikamy wiersz z tytułami kolumn i aktywujemy znajdującą się w menu kontekstowym opcję »Rozmiar folderu«. W efekcie Eksplorator Windows będzie wyświetlał interesującą nas informację w dodatkowej kolumnie. Dodatek potrzebuje kilku sekund, aby sprawdzić rozmiar folderów. W tym czasie obok wyświetlanego rozmiaru jest umieszczony znak plus.

Wskazówka:

Obok rozmiaru folderów możemy również wyświetlić »Podfoldery w folderze«, »Pliki w folderze« bądź »Pliki i podfoldery«. Wszystkie te informacje dotyczą nie tylko kolejnego poziomu, ale całej struktury folderów wewnątrz wybranego folderu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.