Vista Ultimate potrafi każdemu użytkownikowi przypisać odrębny język systemu.

Ustalenie oddzielnego języka systemu operacyjnego dla każdego konta użytkownika

Z komputera korzysta kilka osób mówiących różnymi językami? Można sprawić, że każda z nich zobaczy system Windows w ojczystym języku.

W systemie Vista Ultimate możemy ustalić indywidualny język interfejsu dla każdego konta użytkownika.

Zmiana języka wyświetlania:

W tym celu logujemy się na interesującym nas koncie użytkownika i wybieramy polecenie »Start | Panel sterowania«. Po kliknięciu pozycji »Zegar, język i region« otwieramy okno »Opcje regionalne i językowe«. W klasycznym widoku Panelu sterowania dostaniemy się do okna poprzez dwukrotne kliknięcie ikony »Opcje regionalne i językowe«.

Teraz przechodzimy do zakładki »Klawiatury i języki«. W dolnej sekcji o nazwie »Język wyświetlania« ustalimy w polu wyboru »Wybierz język wyświetlania« język interfejsu dla konta użytkownika. Zmianę języka potwierdzamy, klikając przycisk »OK«. Aktywacja pożądanego języka wiąże się z jednokrotnym wylogowaniem użytkownika z systemu, po czym wystarczy się normalnie zalogować. Windows otworzy okno dialogowe, w którym możemy procedurę wylogowania wykonać bezpośrednio, korzystając ze specjalnego przycisku. Zmiana języka wyświetlania dotyczy jedynie wybranego konta użytkownika.

Dodawanie języków:

Niektórych języków, na przykład szwedzkiego, nie znajdziemy w rozwijalnym menu »Opcje regionalne i językowe«. Możemy jednak doinstalować dodatkowe języki. Warunkiem jest wykorzystanie konta z prawami administratora. W »Panelu sterowania« klikamy »Zabezpieczenia«, a następnie »Centrum zabezpieczeń« bądź – w klasycznym widoku – dwukrotnie klikamy ikonę »Centrum zabezpieczeń«.

W nowym oknie wybieramy »Windows Update«, po czym klikamy odnośnik »Wyświetl dostępne aktualizacje«. Na stronie zostaną wyświetlone wszystkie dostępne aktualizacje, z podziałem na różne sekcje, m.in. »Windows Vista«, »Windows Ulti-mate Extras« oraz »Windows Vista Ultimate Language Packs«. W ostatniej wymienionej sekcji znajdziemy pakiety językowe. Po zaznaczeniu interesującego nas pakietu klikamy przycisk »Zainstaluj«. A po zatwierdzeniu postanowień licencyjnych klikamy przycisk »Zakończ«. Windows pobierze wybraną paczkę językową, a następnie język zostanie zainstalowany. Po zainstalowaniu języka wybierzemy pożądany język systemu w sposób opisany wcześniej.

Usunięcie zainstalowanych języków:

Gdy w późniejszym czasie zdecydujemy się na usunięcie zainstalowanego języka, klikamy w oknie »Opcje regionalne i językowe« przycisk »Zainstaluj/odinstaluj języki«. Wówczas również niezbędne będzie konto użytkownika z uprawnieniami administratora. W nowym oknie możemy zdecydować, czy chcemy język zainstalować, czy odinstalować. Klikamy »Usuń języki«. Zostanie wyświetlone okno z listą zainstalowanych języków. Wystarczy zaznaczyć pole obok nazwy niechcianego języka i usunąć go.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.