Elementem wyróżniającym DIR-685 jest zainstalowany ekran LCD o przekątnej 3,2 cala

Wielozadaniowy ruter od D-Linka

Bezprzewodowy DIR-685, pracujący w drafcie standardu Wireless N, oprócz swej podstawowej funkcjonalnościm pełni rolę multimedialnej biblioteki w cyfrowym domu.

Ruter ten został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES 2009. Elementem wyróżniającym DIR-685 jest zainstalowany ekran LCD o przekątnej 3,2 cala. Można na nim wyświetlać wskaźniki statusu urządzenia, prognozę pogody czy inne informacje, pobierane z Internetu w czasie rzeczywistym, a także przeglądać cyfrowe zdjęcia oraz filmy wideo, transmitowane strumieniowo. Pionowy ekran wyświetla obraz w 1,6 mln kolorów. Aby ułatwić obsługę funkcji cyfrowej ramki firma D-Link nawiązała współpracę z dostawcą bezpłatnej usługi internetowej FrameChannel (internetphotoframe.com). Dzięki niej można sprawnie zarządzać treścią wyświetlaną na ekranie oraz w łatwy sposób uzyskać dostęp do fotografii, które przeglądamy.

Urządzenie D-Linka, pracuje w najnowszym drafcie standardu 802.11n, co zapewnia pełniejsze pokrycie sygnałem radiowym oraz zdecydowanie wyższą przepustowość transferu danych w sieci bezprzewodowej w porównaniu z urządzeniami starszej generacji. Dodatkowo, wbudowane porty gigabitowe (4 LAN, 1 WAN) pozwalają na podłączenie do sieci urządzeń wrażliwych na opóźnienia w transferze danych oraz podłączenie rutera do szybkiej sieci zewnętrznej.

Prezentowany ruter, podobnie jak większość obecnie wprowadzanych przez D-Linka urządzeń jest przyjazny dla środowiska. W urządzeniu DIR-685 zastosowano technologię D-Link Green, która pozwala oszczędzać energię na kilka sposobów. Automatyczne wykrywanie aktywności portów gigabitowych oraz długości kabla pozwala odpowiednio regulować zużycie energii potrzebnej do transferu danych. W trybie bezczynności automatycznie wyłączane jest zasilanie wyświetlacza LCD. Dzięki mechanizmowi planowania bezprzewodowej sieci lokalnej można w wyznaczonym wcześniej czasie wyłączyć moduł Wi-Fi rutera, a połączenie wielu funkcji w jednym urządzeniu eliminuje konieczność zasilania większej liczby produktów. Zasilacz rutera zgodny jest ze specyfikacją Energy Star, która zakłada dodatkową oszczędność energii do 30%.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.