Przegrzewające się układy graficzne Nvidii to bolączka wielu użytkowników markowych komputerów

Zbiorowy pozew przeciwko Nvidii

Właściciele notebooków marki Apple, Dell i HP pozwali firmę Nvidia. Żądają, aby oskarżona korporacja wymieniła wadliwe układy graficzne w ich komputerach.

Sprawa sądowa, która czeka firmę Nvidia, może się dla niej boleśnie skończyć. Zdaniem powodów, układy zainstalowane w milionach notebooków takich marek, jak Apple, Dell i HP są wadliwe. Co ciekawe, pozwana korporacja przyznaje, że w „znaczącej ilości” komputerów faktycznie znajdują się uszkodzone procesory graficzne.

Nvidia obiecała, zarówno producentom komputerów jak i klientom, że wymieni wszystkie problematyczne układy i zainwestuje w to aż 196 milionów dolarów. Firma jednak doszła do porozumienia z producentami notebooków i wspólnie z nimi opracowała uaktualnienie BIOS-u, które… zwiększa prędkość pracy wentylatorów w notebookach, co faktycznie przedłuża żywotność procesorów, ale powoduje nieprzyjemny hałas i redukuje czas pracy na bateriach. Co więcej, śmierć wadliwych mobilnych GeForce’ów dzięki temu jest co najwyżej odroczona, a nie wyeliminowany.

Konsumenci, którzy złożyli zbiorowy pozew, żądają bezwarunkowej wymiany układów na sprawne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.