16-calowy notebook dla fanów multimediów

16-calowy Satellie A500 powinien zadowolić swoim wyposażeniem miłośników multimediów. Komputer ma być dostępny w Polsce pod koniec wakacji.

Komputer sprawdzi się u graczy, fanów muzyki oraz telewizji i filmów. 16-calowy ekran TruBrite mogący pracować w rozdzielczości 1 366 x 768 wyświetla obraz w formacie 16:9. Sprzęt został wyposażony w analogowo-cyfrowy tuner telewizyjny. Multimedialnej całości dopełniają głośniki Harman-Kardon.

W notebooku znajduje się pełna klawiatura z wydzielonym blokiem numerycznym. Dużą nowością u Toshiby jest także touchpad z obsługą Multi-Touch. Oznacza to, że komputerem można sterować więcej niż jednym palcem. Nie zapomniano także o zanym złączu HDMI CEC, które w połączeniu z technologią REGZA-Link pozwala na sterowanie komputerem za pomocą dowolnego pilota np. do telewizora. Nad klawiaturą umieszczono 8 przycisków dotykowych sterujących multimediami. Jeden z tych przycisków ma jednak szczególną wartość. Pozwala bowiem na używanie funkcji Eco i przejście na energooszczędny tryb pracy. Ograniczenie zużywania energii widać wyraźnie dzieki graficznemu oprogramowaniu, które jest dostępne w pakiecie.

Nawiązywanie połączeń sieciowych ułatwia oprogramowanie Toshiba ConfigFree, które steruje zarówno siecami WLAN jak i połączeniami Bluetooth. W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera.

W zależności od konfiguracji notebooki Satellite A500 będą dostępne z procesorami Intela lub AMD. Maksymalna dostepna pamięć to 8 GB, a pojemność dysku 500 GB. Dodatkowo, w wybranych modelach będą dostępne dyski SSD o pojemności 64 GB. Sprzęt ma być wyposażony w karty grafiki ATI z pamięcią do 1 GB.

Komputer został wyprodukowany zgodnie z zaleceniami RoHS, a producent już wystąpił o nadanie certyfikatu ENERGY STAR 5.0. W Polsce Toshiba Satellite A500 będzie objęta dwuletnią gwarancją.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.