2 TB zdjęć, czy bezprzewodowy transfer ?

Konsumpcja bajtów przez dzisiejsze aparaty cyfrowe jest zdumiewająca. Czekaliśmy na dwie premiery technologiczne. Pierwsza, pojawiła się na rynku kilka dni temu. Premiera drugiej, została niestety odłożona.

Kart SD, doczekały się rozszerzenia najpierw do SDHC, a najnowsza jego implementacja została opatrzona jako SDXC (eXtended Capacity). Najnowsze karty SDXC, będą osiągać pojemności począwszy od 64 GB, a w niedalekiej przyszłości zapowiadane jest 2 TB. Taka pojemność, ma zapewnić miejsce, jak podaje źródło, dla 100 filmów w HD, albo 480 godzin nagrywania obrazu w HD, albo 136,000 zdjęć w najlepszej jakości. Na szczęście z powiększeniem pojemności, poprawie uległ transfer danych. Początkowo będzie to „skromne” 52 MB/s, by później przyspieszyć do 104 MB/s, a krańcowa prędkość dla największych pojemności, ma wynieść ponad 300 MB/s. Imponujące, prawda? Sama specyfikacja została zapowiedziana już w styczniu i miała doczekać się lada chwila premiery. Niestety na karty SDXC, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Parę dni temu, firma Eye-Fi, wzbogaciła sie o kolejną pozycję kart o bezprzewodowej transmisji danych. Najnowsza wersja Eye-Fi Pro 4 GB, oferuje kilka usprawnień. Jedną z najciekawszych, jest możliwość bezpośredniego połączenia ad-hoc, między kartą, a komputerem. Kolejnym usprawnieniem, jest możliwość wyboru plików, które chcemy przesłać. Więcej informacji na stronie producenta.

Karta Eye-Fi Pro
Karta Eye-Fi Pro
Karta SDXC
Karta SDXC

Które rozwiązanie, Waszym zdaniem, zdobędzie większe uznanie wśród użytkowników?