22-calowy monitor zmniejszający zmęczenie oczu

Philips wprowadza na rynek nowy, 22-calowy monitor LCD, który nie tylko ładnie prezentuje się na biurku i oferuje rozdzielczość 1680 x 1050 pikseli, ale również zmniejsza zmęczenie oczu.

MMD, nowa firma odpowiedzialna za dystrybucję monitorów marki Phillips na rynku europejskim, informuje, że w lipcu dostępny będzie monitor Philips LightFrame. 22-calowy ekran w białej błyszczącej obudowie cechuje się modnym, luksusowym wzornictwem. Wygląd to jednak nie wszystko, bowiem monitor zapewnia wysoki komfort pracy, znacznie zmniejszając zmęczenie wzroku.

Badania naukowe dowodzą, że światło ma znaczący wpływ na samopoczucie i kondycję psychofizyczną każdego człowieka. Na przykład jego niebieski odcień, który przechodzi przez tak zwany trzeci receptor oka, działa rozluźniająco i łagodząco. Wiedzę tę wykorzystano w monitorze LightFrame, który emituje chłodne niebieskie światło, aby relaksować użytkownika, zwiększać stopień jego koncentracji i ograniczać zmęczenie wzroku.

Ponadto nowy monitor Philipsa oferuje rozdzielczość 1680 x 1050 pikseli w formacie 16:10, czas odpowiedzi 5 milisekund, współczynnik stałego kontrastu 1000:1 oraz dynamicznego 12 000:1, a także dwie technologie – SmartImage, która zwiększa kontrast, nasycenie barw oraz ostrość obrazu, a także TrueVision, która jest algorytmem regulacji i dostrajania monitora.

Monitor Philips LightFrame będzie dostępny w Polsce na początku lipca w dużych sklepach elektronicznych. Sugerowana cena detaliczna to 1 149 złotych.

Pełną specyfikację monitora znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.