24-terabajtowa pamięć NAS dla firm

NETGEAR ReadyNAS 3200 oferuje łatwą w użytkowaniu i dostępną pamięć masową o pojemności 24 TB.

NETGEAR zapowiedział nową pamięć sieciową dużej gęstości dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB), będącą kolejnym produktem rodziny ReadyNAS. ReadyNAS 3200 o wysokości 2U jest 12-niszową pamięcią masową o pojemności do 24 terabajtów w jednej obudowie.

Łatwy w użyciu system oferuje zaawansowane funkcje w postaci nadmiarowego zasilania czy podwójnych portów Gigabit Ehternet, w cenie dostosowanej do rynku SMB. ReadyNAS,  oferując 24 TB pojemności, nadaje się do konsolidacji serwerów lub archiwizacji danych. Wirtualizacja serwerów, dzielenie plików, archiwizacja danych i tworzenie pamięci SAN iSCSI to standardowe zadania ReadyNAS 3200.

Ready NAS, oferując 24 TB pojemności i możliwość obsługi iSCSI SAN, może z łatwością obsłużyć do 250 użytkowników. Standardowe funkcje w rodzaju Continuous Data Protection (CDP) do automatycznej archiwizacji danych klientów czy program do zdalnego współdzielenia plików ReadyNAS Remote ułatwiają zapracowanym administratorom IT zdalne zarządzanie danymi. Wbudowana usługa  ReadyNAS Vault zapewnia opcjonalną rozproszoną archiwizację w cenie 0,25 USD/GB/miesiąc.

ReadyNAS 3200 wykorzystuje system operacyjny ReadyNAS RAIDiator. RAIDiator może współpracować z Apple Filing Protocol (AFP), umożliwiając używanie bez ograniczeń oryginalnych plików Mac i Time Machine w systemie Mac OS X Leopard. ReadyNAS 3200 może współpracować z usługami dzielenia plików NAS i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac.

ReadyNAS 3200 może być wyposażony w 6 TB, 12 TB lub 24 TB przestrzeni dyskowej. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca 2009 r. w cenie 22 530 zł + VAT. Do urządzenia dołączana jest 30 dniowa wersja ReadyNAS Vault. ReadyNAS 3200 chroniony jest pięcioletnią gwarancją.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.