512 MB pamięci GDDR5 na niedrogiej karcie graficznej

SAPPHIRE zaprezentowało nową kartę graficzną HD 4730, przeznaczoną na rynek niedrogich urządzeń dla graczy i entuzjastów komputerowych.

SAPPHIRE HD 4730, mimo iż wyprodukowana w 55 nm procesie technologicznym, została wyposażona w 512 MB pamięci GDDR5 taktowanej efektywną prędkością 3600 MHz. Za przesył danych między pamięcią i procesorem graficznym odpowiada szyna o szerokości 128 bitów o przepustowości 51,2 GB/s. Karta została zbudowana w oparciu o architekturę RV770CE i posiada 640 procesorów strumieniowych taktowanych prędkością 750 MHz.

SAPPHIRE HD 4730 posiada wyjścia DVI, VGA i natywne HDMI, pozwalając na podłączenie szerokiego wachlarza monitorów i wyświetlaczy bez konieczności stosowania przejściówek.

Nowa karta SAPPHIRE w pełni korzysta z dobrodziejstw technologii DirectX 10.1 podnoszącej jakość obrazu i wydajność obsługiwanych gier. Lista tych gier powiększa się z dnia na dzień. Oprócz tytułów, które miały swoją premierę ostatnio – Battleforge, Stalker: Czyste Niebo, Stormrise i Tom Clancy’s H.A.W.X., w produkcji znajdują się jeszcze Unigine – Tropics i Cloud9.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 4730 wynosi 369 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.