Apple zablokowało możliwość synchronizacji Palma Pre z iTunes

Apple zablokuje możliwość synchronizacji Palma Pre z iTunes?

Palm jako jedną z głównych zalet swojego palmofonu Pre wymienia możliwość synchronizacji z usługą iTunes, jednak może jej zabraknąć w urządzeniu, bowiem Apple się na to nie zgodzi.

Tego można było się spodziewać. Po tym jak Palm ogłosił, że jego nadchodzący telefon o nazwie Pre będzie obsługiwał usługę iTunes, nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Apple’a w tej sprawie. Na stronie wsparcia technicznego firmy z Cupertino możemy przeczytać, że tylko jej urządzenia będą właściwie współpracować z tą usługą, natomiast telefony i odtwarzacze firm trzecich będą miały problemy z oprogramowaniem. Idąc dalej, Apple twierdzi, że nowa wersja iTunes zostanie pozbawiona możliwości synchronizacji z takimi urządzeniami, jak Pre. Czy to oznacza wojnę?

Niedługo po tym Palm odpowiedział na tekst Apple’a, twierdząc, że jeśli zostanie zablokowana możliwość synchronizacji Pre z iTunes, to reputacja Apple’a na tym ucierpi.

– Synchronizacja mediów Palma współpracuje z obecną wersją iTunes. Jeśli Apple dezaktywuje tę możliwość w przyszłych wersjach usługi, będzie to bezpośredni cios wymierzony w użytkowników iTunes, którzy zostaną pozbawieni możliwości korzystania z serwisu. Mogą oni pozostać przy działającej wersji iTunes, mogą przesyłać pliki za pomocą USB, ale są również aplikacje innych firm, które możemy rozważyć – mówi przedstawiciel Palma, Lynn Fox.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.