Asus VW222U najchętniej kupowanym monitorem

Polscy użytkownicy monitorów stali się wyjątkowo wymagający i coraz częściej wybierają markowe modele o bardzo dobrych parametrach.

W maju br., w ogólnopolskiej sieci salonów Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl, najbardziej popularnymi monitorami okazały się:

  1. Asus VW222U (22”), 
  2. iiyama ProLite E2407HDSV (24”),
  3. LG Flatron W2252TQ-PF (22”),
  4. Samsung SyncMaster P2370 (23″),
  5. Samsung SyncMaster 2333HD z tunerem TV (23″).

Z danych Komputronik SA wynika, że polscy użytkownicy monitorów LCD kupowali w tym okresie konstrukcje o przekątnej ekranu wynoszącej co najmniej 22 cale. To znacznie więcej niż ubiegłoroczny standard, który wynosił 19 cali. Masowo rośnie także zainteresowanie monitorami panoramicznymi o proporcjach ekranu 16:9 (umożliwiają uzyskanie rozdzielczości Full HD już przy przekątnej o długości 21,5 cala). Trzy spośród pięciu najchętniej kupowanych w Komputronik SA monitorów dysponowało ekranami o takiej właśnie charakterystyce. Na uwagę zwraca także majowy sukces modelu Samsunga z tunerem TV. Tego typu konstrukcje stają się coraz bardziej atrakcyjną, niedrogą alternatywą dla telewizorów LCD.

Polscy użytkownicy najchętniej przeznaczają na kupno monitora LCD nie więcej niż 1 tys. zł. Ostrożnemu podejściu do wydatków towarzyszy za to dbałość o odpowiednią markę sprzętu. Dlatego w czołówce najczęściej kupowanych monitorów w maju br. znalazły się głównie produkty wiodących dostawców w tym segmencie rynku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.