To bez wątpienia jeden z najlepszych netbooków na rynku. Dobrą ocenę zawdzięcza szybkiemu dyskowi, matrycy podświetlanej diodami LED i długiemu czasowi pracy na baterii.

Co warto kupić w czerwcu?

Rankingi sprzętu

Urządzeniem, na które na pewno warto zwrócić uwagę, jest netbook MSI Wind U100 009PL. Wyróżnia się on już na pierwszy rzut oka – a to za sprawą koloru obudowy. Do nas trafił egzemplarz w kolorze czerwonym. Są jednak wersje srebrne, a nawet różowe, co z pewnością będzie atutem dla wielu pań. Pod względem specyfikacji technicznej nowy MSI nie różni się prawie niczym od konkurentów – dlaczego więc zajął tak wysokie miejsce? To m.in. zasługa dysku twardego o pojemności 160 GB, który – jak wykazały testy – jest bardzo wydajny. Przyczynił się też do tego długi czas pracy na baterii – U100 009PL może bowiem pracować nawet do siedmiu godzin. Ostatnim bardzo miłym akcentem jest matryca. Ma wprawdzie typową rozdzielczość i przekątną, wyróżnia się natomiast podświetleniem LED. Jest ono bardziej energooszczędne i lepiej sprawdza się, gdy pracujemy przy silnym świetle. Wyżej w rankingu uplasował się tylko model U115 tego samego producenta, lecz jest on droższy od U100 o niemal 800 zł.

Kolejną wysoko notowaną nowością jest projektor biznesowy Optoma EP7155. Ta konstrukcja przegrała z liderami rankingu – modelami Dell 1409X oraz Optoma EX530 – tylko jednym punktem. Jest to niewielkie i lekkie urządzenie (1,4 kg), które dzięki rozdzielczości XGA (1024×768) idealnie sprawdzi się w pracy biurowej. Zaletami projektora są równomierność oświetlenia ekranu oraz wysoki współczynnik kontrastu. Pod względem jasności jest już tylko dobrze. Zastrzeżenia można mieć jedynie do małego wentylatora, który trochę za bardzo hałasuje podczas pracy.

Zaletą netbooka MSI Wind U100 jest dostępność w różnych wersjach kolorystycznych obudowy.

Zaletą netbooka MSI Wind U100 jest dostępność w różnych wersjach kolorystycznych obudowy.

Warto także zwrócić uwagę na nową płytę z gniazdem LGA1366 – MSI Eclipse Plus. Urządzenie zostało stworzone do pracy z procesorami Intel Core i7. Płyta MSI to doskonała platforma dla najbardziej wymagających użytkowników. Jest wydajna, stabilna, ma duże możliwości podkręcania i zintegrowany układ dźwiękowy Creative X-Fi. Za chłodzenie odpowiada rozbudowany radiator połączony ciepłowodem, który działa bez użycia wentylatora. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie cena… 1500 zł.

Sprawdź najnowsze, aktualne rankingi sprzętu komputerowego: chip.pl/ranking.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News