Drukarki HP z przetworzonych materiałów

HP podkreśliło swoje zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska, wprowadzając pierwszą gamę drukarek HP Deskjet wyprodukowanych z przetworzonych materiałów.

W czerwcu, jako pierwsza na polskim rynku, zadebiutowała drukarka HP Deskjet D2600. Modele HP Deskjet D1600 i HP Deskjet D5660 będą dostępne w Polsce od sierpnia b.r. Trzy nowe drukarki, w dużej mierze wykonane z przetworzonych plastików i spełniające w pełni wymogi normy Energy Star, mają być dobrym rozwiązaniem zarówno dla klientów, jak i dla naszej planety.  Ich premiera wpisuje się w proekologiczny plan HP, który zakłada wykorzystanie 46 milionów kilogramów przetworzonych tworzyw sztucznych w urządzeniach drukujących do 2011 r. (łącznie, licząc od 2007 r.). Aby spojrzeć na ten cel w odpowiedniej perspektywie, jego odpowiednikiem byłoby sprawienie, że 4 miliardy plastikowych butelek po wodzie nie trafią na wysypiska śmieci.

Nowe drukarki HP Deskjet oferują łatwość obsługi, umożliwiając druk codziennych dokumentów i zdjęć jednym wciśnięciem przycisku. Pełna gama nowości obejmuje modele HP Deskjet D1600 do codziennych wydruków, HP Deskjet D2600 do codziennych wydruków i zdjęć oraz HP Deskjet D5660 z funkcją pracy w sieci bezprzewodowej.

Podstawowy model HP Deskjet D1600 to najtańsza drukarka HP, łącząca niezawodność, prostą i przyjazną w obsłudze konstrukcję oraz certyfikat Energy Star. Urządzenie wykonane jest w 25 procentach z przetworzonych tworzyw sztucznych.  Dla klientów pragnących drukować zarówno dokumenty i zdjęcia przeznaczony jest model HP Deskjet D2600, który ma zapewniać szybkość i jakość druku zarówno przy standardowych wydrukach, jak i przy grafikach. Klienci mają wybór pomiędzy wkładami z atramentem o standardowej pojemności do codziennego druku lub wkłady ekonomiczne, które umożliwiają wydrukowanie nawet 2,5-krotnie większej liczby stron. Model ten jest wykonany w 50 procentach z przetworzonego plastiku i spełnia wymogi normy Energy Star.

Model HP Deskjet D5660 to bezprzewodowa drukarka HP z funkcją Wi-Fi. Przyjazne dla użytkownika rozwiązania umożliwiają m.in. nawiązywanie połączenia bezprzewodowego jednym kliknięciem, dzięki czemu klienci mogą bez trudu podłączyć swoje komputery przenośne i szybko uzyskać wysokiej klasy wydruki. Certyfikat Energy Star oraz 35-procentowa zawartość przetworzonych tworzyw sztucznych oznaczają, że drukarki te pomagają chronić środowisko.

Ceny i dostępność:

  • Drukarka HP Deskjet D2600 jest dostępna na polskim rynku od czerwca b.r. Szacunkowa cena detaliczna to 229 PLN.
  • Drukarka HP Deskjet D1600 będzie dostępna na polskim rynku od sierpnia b.r. Szacunkowa cena detaliczna to 179 PLN.
  • Drukarka HP Deskjet D5660 będzie dostępna na polskim rynku od sierpnia b.r. Szacunkowa cena detaliczna to 399 PLN.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.