Ericsson wskazuje na to, że co każde 3 sekundy 1 osoba kupuje sprzęt umożliwiający korzystanie z Internetu a 4 inne zakładają konta w serwisie Facebook

Ericsson otwiera swój polski kanał na twitterze

Ericsson

Obecność firmy Ericsson w serwisie twitter.com wynika z rosnącej liczby użytkowników mobilnych sieci szerokopasmowych. Już ponad 4 miliardy ludzi na całym świecie korzysta z rozwiązań, które umożliwiają dostęp do Internetu bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdują. W ślad za tym idzie coraz większe zainteresowanie serwisami społecznościowymi takimi jak Youtube, Facebook, Twitter, Wikipedia itd.

Kanał Ericssona w serwisie twitter jest stale aktualizowany, internauci mogą znaleźć w nim najnowsze informacje na temat aktywności firmy Ericsson sporządzone w formie krótkich wiadomości. Między innymi znajdziemy tam informację o rozpoczynającym się dzisiaj wydarzeniu Ericsson Business Innovation Forum w Sztokholmie. Kanał jest ogólnodostępny pod adresem twitter.com/ericsson_poland.

Twitter.com, to serwis umożliwiający użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nie przekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil.

Posiadacze kont w serwisie twitter.com mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu za pośrednictwem strony głównej serwisu, telefonu komórkowego lub korzystając z zewnętrznych aplikacji. Serwis uzyskał ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie konta na twitter.com założyło już prawie 10 milionów użytkowników.