Norki mają łączyć w sobie prostotę, użyteczność i przyjazną grafikę

Google pracuje nad tym co Polacy już mają

NaSpółkę

Każdy z użytkowników usługi Google Wave będzie mógł dowolnie edytować treść tworzoną przez znajomych. Ponadto funkcja przewijania będzie pozwalała sprawdzić kto i co modyfikował. Te same funkcje łączą już tzw. Norki, które znaleźć można na serwisie NaSpolke.pl.

Norki są pierwszym polskim narzędziem do współpracy on-line. Możemy w nich przechowywać pliki i udostępniać je innym. Mamy możliwość pracy nad jednym dokumentem tekstowym, bez konieczności ściągania go na dysk komputera. Ułatwia to współpracę kilku osób nad jednym projektem, unikamy ciągłego wymieniania się plikami przez e-mail oraz konieczności łączenia kilku dokumentów w jedną całość. Jeśli ktoś wprowadzi zmianę a nie zostanie ona zaakceptowana przez pozostałych, bez problemu można odtworzyć poprzednią wersję, dzięki tzw. wersjonowaniu plików. Zawsze widzimy kto i kiedy wprowadził zmianę w dokumentach. W kalendarzu możemy zaznaczać terminy spotkań i innych wydarzeń, a na forum lub czacie na bieżąco wymieniać się opiniami i uwagami na temat realizowanych projektów.

Norki to rozwinięcie pomysłu Macieja Szczerby na serwis w którym ludzie mogliby odnajdywać osoby z podobnymi do swoich celami – do wspólnego odrestaurowywania starych samochodów, spacerów z dziećmi, dalekich podróży czy wspólnego mieszkania i wspólnych przedsięwzięć biznesowych. Korzystając z serwisu www.NaSpolke.pl można więc znaleźć osoby do projektu przez ogłoszenia, a także wspólnie go zrealizować od początku do końca w Norkach. Dodatkowo na serwisie można zakładać grupy dyskusyjne i udzielać się na forum. Udostępniono również możliwość dodawania do profilu plików pokazujących np. próbki swojej twórczości – muzykę, wideo – po to, aby Użytkownik mógł zaprezentować swoje możliwości i znaleźć idealnego wspólnika.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News