HP i Alcatel-Lucent łączą siły

Umowy i fuzje

Firmy HP i Alcatel-Lucent poinformowały o zawarciu 10-letniego globalnego aliansu, którego celem jest pomoc klientom w lepszym wykorzystaniu konwergentnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Po podpisaniu ostatecznej umowy firmy będą wspólnie oferować na rynku rozwiązania i produkty, które ułatwią usługodawcom i przedsiębiorstwom kompleksową transformację systemów.

Obie firmy zamierzają wdrożyć globalny program wejścia na rynek, który ułatwi transformację sieci komunikacyjnych w konwergentne infrastruktury nowej generacji, pozwalające usługodawcom bardziej efektywnie świadczyć nowe, rentowne usługi. HP i Alcatel-Lucent zamierzają też oferować usługi zarządzania nowymi i istniejącymi już infrastrukturami.

Kolejną wspólną inicjatywą HP i Alcatela-Lucenta jest dostarczanie rozwiązań komunikacyjnych średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom z sektora publicznego. Produkty Alcatela-Lucenta z segmentu telefonii internetowej, ujednoliconej komunikacji, mobilności, zabezpieczeń i contact center zostaną zintegrowane z rozwiązaniami informatycznymi HP. Te wspólne rozwiązania będą oferowane firmom za pośrednictwem resellerów firmy HP lub jako usługi zarządzane. W ramach aliansu powstaną też nowe, kompleksowe rozwiązania dla klientów, oparte na produktach obu firm dla przedsiębiorstw i sektora telekomunikacyjnego.

Program wejścia na rynek, realizowany na podstawie wiążącej umowy, będzie obejmował wszystkie potrzebne inwestycje, a jego realizację wesprą specjalne inicjatywy biznesowe i zasoby sprzedażowe. Na przestrzeni 10 lat program ten może przynieść obu firmom przychody netto w wysokości kilku miliardów euro.

Firmy planują również transformację dużej części infrastruktury informatycznej Alcatela-Lucenta i zarządzanie nią z wykorzystaniem technologii i doświadczeń HP. Alcatel-Lucent będzie mógł przyspieszyć ewolucję swoich operacji w kierunku wyższej wydajności, lepszej jakości, większej efektywności i niższych kosztów. HP został wybrany ze względu na swoje zaawansowane technologie centrów przetwarzania danych oraz pozycję lidera na rynku usług zarządzanych.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News