HP i Alcatel-Lucent łączą siły

W ramach strategicznego aliansu, HP przekształci infrastrukturę informatyczną Alcatela-Lucenta i będzie nią zarządzać.

Firmy HP i Alcatel-Lucent poinformowały o zawarciu 10-letniego globalnego aliansu, którego celem jest pomoc klientom w lepszym wykorzystaniu konwergentnych usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Po podpisaniu ostatecznej umowy firmy będą wspólnie oferować na rynku rozwiązania i produkty, które ułatwią usługodawcom i przedsiębiorstwom kompleksową transformację systemów.

Obie firmy zamierzają wdrożyć globalny program wejścia na rynek, który ułatwi transformację sieci komunikacyjnych w konwergentne infrastruktury nowej generacji, pozwalające usługodawcom bardziej efektywnie świadczyć nowe, rentowne usługi. HP i Alcatel-Lucent zamierzają też oferować usługi zarządzania nowymi i istniejącymi już infrastrukturami.

Kolejną wspólną inicjatywą HP i Alcatela-Lucenta jest dostarczanie rozwiązań komunikacyjnych średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz instytucjom z sektora publicznego. Produkty Alcatela-Lucenta z segmentu telefonii internetowej, ujednoliconej komunikacji, mobilności, zabezpieczeń i contact center zostaną zintegrowane z rozwiązaniami informatycznymi HP. Te wspólne rozwiązania będą oferowane firmom za pośrednictwem resellerów firmy HP lub jako usługi zarządzane. W ramach aliansu powstaną też nowe, kompleksowe rozwiązania dla klientów, oparte na produktach obu firm dla przedsiębiorstw i sektora telekomunikacyjnego.

Program wejścia na rynek, realizowany na podstawie wiążącej umowy, będzie obejmował wszystkie potrzebne inwestycje, a jego realizację wesprą specjalne inicjatywy biznesowe i zasoby sprzedażowe. Na przestrzeni 10 lat program ten może przynieść obu firmom przychody netto w wysokości kilku miliardów euro.

Firmy planują również transformację dużej części infrastruktury informatycznej Alcatela-Lucenta i zarządzanie nią z wykorzystaniem technologii i doświadczeń HP. Alcatel-Lucent będzie mógł przyspieszyć ewolucję swoich operacji w kierunku wyższej wydajności, lepszej jakości, większej efektywności i niższych kosztów. HP został wybrany ze względu na swoje zaawansowane technologie centrów przetwarzania danych oraz pozycję lidera na rynku usług zarządzanych.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.