Nowe nazewnictwo prawdopodobnie jednak nie wejdzie w życie przed 2010 rokiem

Intel potwierdza zmiany nazewnictwa procesorów

Intel Core i3, Core i5

Intelowi najwyraźniej znudziło się dotychczasowe nazewnictwo procesorów. Bill Calder na prowadzonym przez siebie firmowym blogu, ujawnia rąbka tajemnicy, w jaki sposób półprzewodnikowy gigant z Santa Clara zamierza zmienić nazwy procesorów. Producent zamierza skupić się na linii „Core”, ale nazwy Celeron, Pentium i Atom pozostaną niezmienione. Przemianowaniu natomiast ulegną wszystkie procesory z rodziny Core 2 Duo/Quad z podstawkami LGA775.

Do gry wejdzie nowa rodzina procesorów – Core i3 – która dołączy do obecnej już na rynku serii Core i7 oraz nadchodzącej Core i5. Będzie jednak niemałe zamieszanie, bowiem układy z różnymi podstawkami będą nosiły tę samą nazwę – układy bez hiperwątkowości i z niższymi zegarami będą znane jako Core i5, natomiast Lynnfield’y przeznaczone na rynek high end – jako Core i7.

Generalnie, plan jest taki, że nazwa Core i3 będzie stosowana do najprostszych i najtańszych układów, Core i5 – do modeli średniej klasy, a Core i7 – dla najbardziej zaawansowanych i co za tym idzie najdroższych procesorów.