Nowe nazewnictwo prawdopodobnie jednak nie wejdzie w życie przed 2010 rokiem

Intel potwierdza zmiany nazewnictwa procesorów

Intel zamierza rozszerzyć linię procesorów Core o nową serię Core i3, która dołączy do aktualnej Core i7 i nadchodzącej Core i5. Pożegnamy natomiast nazwy Core 2 Duo/Quad.

Intelowi najwyraźniej znudziło się dotychczasowe nazewnictwo procesorów. Bill Calder na prowadzonym przez siebie firmowym blogu, ujawnia rąbka tajemnicy, w jaki sposób półprzewodnikowy gigant z Santa Clara zamierza zmienić nazwy procesorów. Producent zamierza skupić się na linii „Core”, ale nazwy Celeron, Pentium i Atom pozostaną niezmienione. Przemianowaniu natomiast ulegną wszystkie procesory z rodziny Core 2 Duo/Quad z podstawkami LGA775.

Do gry wejdzie nowa rodzina procesorów – Core i3 – która dołączy do obecnej już na rynku serii Core i7 oraz nadchodzącej Core i5. Będzie jednak niemałe zamieszanie, bowiem układy z różnymi podstawkami będą nosiły tę samą nazwę – układy bez hiperwątkowości i z niższymi zegarami będą znane jako Core i5, natomiast Lynnfield’y przeznaczone na rynek high end – jako Core i7.

Generalnie, plan jest taki, że nazwa Core i3 będzie stosowana do najprostszych i najtańszych układów, Core i5 – do modeli średniej klasy, a Core i7 – dla najbardziej zaawansowanych i co za tym idzie najdroższych procesorów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.