Kamery wideo dedykowane… rodzicom

Nowe kamery Samsung SMX-C14 i SMX-C10 oferują ergonomiczną konstrukcję, dedykowaną nagrywaniu pod nietypowym kątem.

Układ optyczny urządzeń skierowany jest ku górze, co zwiększa ich ergonomię a także pozwala trzymać kamerę w wygodniejszy sposób bez nadwyrężania nadgarstka i łokcia. Konstrukcja uchwytu w połączeniu z obrotowym ekranem LCD o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 230 000 pikseli dodatkowo ułatwiają obsługę. W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer, uchwyt tego rodzaju pozwala także usunąć ekran LCD z linii wzroku użytkownika, dzięki czemu na bieżąco możemy śledzić i kontrolować nagrywaną osobę czy obiekt.

Nowe kamery dysponują zoomem optycznym 10x oraz zaawansowaną stabilizacją obrazu (Hyper Image Stabilization), która redukuje rozmycia podczas kręcenia filmów w ruchu. Urządzenia obsługują karty pamięci SD/SDHC, a model SMX-C14 posiada także 16 GB wbudowanej pamięci flash. Wykorzystanie kompresji H.264 pozwala znacząco wydłużyć czas nagrywania przy zachowaniu wysokiej jakości pliku, dzięki czemu na wbudowanej pamięci 16GB można zapisać 6h 40 min  filmu w jakości DVD. Obie kamery mogą poszczycić się także długim czasem pracy baterii, która po jednym ładowaniu umożliwia nagranie materiału o długości ponad 2 godzin i 40 minut.

Urządzenia pozwalają także rozwinąć skrzydła wyobraźni, dzięki funkcji nagrywania poklatkowego (Time Lapse) – nagrywając, w ustalonych odstępach czasu, pozornie statyczne kadry (np. zachód słońca, lub przemieszczające się na niebie chmury) można osiągnąć bardzo ciekawe efekty odtwarzając później filmy w przyspieszonym tempie. Model SMX-C14 dodatkowo pozwala robić zdjęcia, dzięki czemu otrzymujemy w pełni funkcjonalny aparat cyfrowy oraz zaawansowaną kamerę cyfrową w jednym kompaktowym produkcie.

Samsung SMX-C14 i SMX-C10 zostały również wyposażone w program intelli-studio służący do odtwarzania, edycji i dzielenia się nagraniami. To aplikacja, które pozwala edytować i odtwarzać filmy bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania – wystarczy podłączyć urządzenie do komputera przy pomocy złącza USB. Intelli-studio ułatwia także umieszczanie nagrań na popularnych internetowych portalach społecznościowych. Wystarczy wcisnąć przycisk „upload” umieszczony na obu modelach, aby uzyskać bezpośrednie połączenie z serwisem You Tube, co dodatkowo upraszcza proces przesyłania plików.

Oba modele zostały zaprojektowane zgodnie z charakterystyczną stylistyką Samsung Touch of Color, wyróżniającą się kolorystycznymi akcentami subtelnie stapiającymi się z głęboką czernią obudowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.