Kino domowe z Blu-ray’em od Samsunga

Samsung HT-BD1255

Zestaw kina domowego HT-BD1255 to przede wszystkim technologia Blu-ray, która umożliwia zapisanie i odtworzenie filmu w jakości HD. Najnowszy zestaw kina domowego Samsung umożliwia także upskalowanie filmów DVD do rozdzielczości 1080p/1080i/720p.

Zastosowane w modelu HT-BD1255 technologie pozwalają nie tylko upskalować obraz ale także dźwięk. Dzięki temu możliwe jest poszerzanie rozdzielczości dźwięków za pomocą ekspansji bitów i wzmocnieniu widma co w efekcie sprawia, że dysponujemy możliwością poprawy jakości skompresowanych plików MP3 do jakości CD.

Samsung nie poprzestał tylko na opcji skalowania dźwięku. Aby zapewnić możliwie optymalny odbiór odsłuchiwanej muzyki czy ścieżki dźwiękowej filmu wykorzystano technologię Auto Sound Calibration (ASC) – automatycznej kalibracji dźwięku. Dzięki temu gdziekolwiek usiądziemy w pomieszczeniu, w którym znajduje się zestaw kina domowego HT-BD1255, jakość odsłuchu ma być wysoka. Funkcja Auto Sound Calibration zapewnia, że słuchamy optymalnego dźwięku płynącego z automatycznie skonfigurowanych głośników i subwoofera. Wystarczy umieścić mikrofon ASC obok miejsca w którym siedzimy i nacisnąć przycisk ASC na pilocie zdalnego sterowania.

Tylne głośniki mogą komunikować się z odtwarzaczem DVD dzięki opcjonalnemu modułowi bezprzewodowemu kanału tylnego i karcie podłączonej do jednostki głównej. Mamy więc pełną swobodę montażu i rozstawienia wszystkich elementów zestawu a do tego nie musimy się martwić o szpecące kable.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 3 299 PLN.