Mariusz Przybylski projektuje dla marki Toshiba kolekcję „Prêt-à-Portégé”

Mariusz Przybylski, znany polski projektant mody, zaprojektował kolekcję 33 unikalnych etui przeznaczonych dla komputera Toshiba Portégé serii R.

Etui może otrzymać każdy, kto kupi komputer Toshiba Portégé w jednym z siedmiu salonów Vobis w całej Polsce oraz zarejestruje się na stronie internetowej www.pretaportege.pl. W tym przypadku liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Srebro, szarość, czerń oraz czerwień, które dominują w pracach projektanta, a także występujące w kolejnych kolekcjach czerwień i pomarańcz  – pojawiają się w 33 odrębnych projektach, będących kombinacją gładkich i karbowanych szlachetnych skór, których wnętrza zostały wyściełane czerwonym aksamitem.

Ancient Blizzard, Hot Chili czy Black Pearl to tylko niektóre z nazw jakie nadano etui znajdującym się w kolekcji. Każde z nich, oprócz unikalnej nazwy, jest sygnowane wewnątrz logiem projektanta i kolejnym wytłoczonym numerem. Wybrane etui można było po raz pierwszy zobaczyć podczas pokazu najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego „3,14”, która miała miejsce w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Etui wykonane zostały do notebooka Toshiba Portégé serii R. To bardzo lekki (779 gramów) i stylowy kompute4r przenośny. W skład serii R komputerów Portégé wchodzą komputery Portégé R600 oraz R500.

Seria unikalnych etui dla marki Toshiba, w nawiązaniu do świata mody i swojej funkcji nazwano „Prêt-à-Portégé” (co można tłumaczyć jako „gotowe do przenoszenia”), chociaż projektów tworzonych przez Mariusza Przybylskiego z pewnością nie można określić jako mody prêt-à-porter.

Marka Toshiba jest oficjalnym partnerem pokazów Mariusza Przybylskiego od maja 2008 roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.