Mariusz Przybylski projektuje dla marki Toshiba kolekcję „Prêt-à-Portégé”

Mariusz Przybylski, znany polski projektant mody, zaprojektował kolekcję 33 unikalnych etui przeznaczonych dla komputera Toshiba Portégé serii R.

Etui może otrzymać każdy, kto kupi komputer Toshiba Portégé w jednym z siedmiu salonów Vobis w całej Polsce oraz zarejestruje się na stronie internetowej www.pretaportege.pl. W tym przypadku liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Srebro, szarość, czerń oraz czerwień, które dominują w pracach projektanta, a także występujące w kolejnych kolekcjach czerwień i pomarańcz  – pojawiają się w 33 odrębnych projektach, będących kombinacją gładkich i karbowanych szlachetnych skór, których wnętrza zostały wyściełane czerwonym aksamitem.

Ancient Blizzard, Hot Chili czy Black Pearl to tylko niektóre z nazw jakie nadano etui znajdującym się w kolekcji. Każde z nich, oprócz unikalnej nazwy, jest sygnowane wewnątrz logiem projektanta i kolejnym wytłoczonym numerem. Wybrane etui można było po raz pierwszy zobaczyć podczas pokazu najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego „3,14”, która miała miejsce w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Etui wykonane zostały do notebooka Toshiba Portégé serii R. To bardzo lekki (779 gramów) i stylowy kompute4r przenośny. W skład serii R komputerów Portégé wchodzą komputery Portégé R600 oraz R500.

Seria unikalnych etui dla marki Toshiba, w nawiązaniu do świata mody i swojej funkcji nazwano „Prêt-à-Portégé” (co można tłumaczyć jako „gotowe do przenoszenia”), chociaż projektów tworzonych przez Mariusza Przybylskiego z pewnością nie można określić jako mody prêt-à-porter.

Marka Toshiba jest oficjalnym partnerem pokazów Mariusza Przybylskiego od maja 2008 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.