F-Secure Online Scanner w nowej, wydajniejszej wersji

Nowy, wydajniejszy skaner antywirusowy online od F-Secure

F-Secure wprowadził nową wersję skanera on line, który dzięki usprawnionym mechanizmom skanowania szybciej znajduje wirusy, robaki oraz inne złośliwe kody w komputerze.

Narzędzie jest dostępne za pomocą przeglądarek IE oraz Firefox. F-Secure Online Scanner informuje o stanie bezpieczeństwa – kolor zielony oznacza brak infekcji,    a czerwony ostrzega o zagrożeniu. Zgodnie ze statystykami, pochodzącymi z Laboratorium F-Secure,  20% użytkowników F-Secure Online Scanner miało na swoich komputerach wirusy, robaki lub inne niebezpieczne aplikacje.  Z tego powodu firma zdecydowała się na udostępnienie za darmo udoskonalonego zestawu narzędzi do sprawdzania stanu bezpieczeństwa. Należą do nich Online Scanner oraz PC Health Check. Warto jednak zwrócić uwagę, iż F-Secure Online Scanner umożliwia jedynie manualne sprawdzenie zabezpieczeń oraz jednorazowe usunięcie wszystkich groźnych aplikacji. Nie jest to rozwiązanie działające zapobiegawczo. W celu zapewnienia bieżącej ochrony komputera oraz swoich ważnych plików użytkownicy powinni stosować pakiety antywirusowe lub Internet Security wyposażone w ochronę w czasie rzeczywistym (real-time protection).

F-Secure Online Scanner jest dostępny w 27 wersjach językowych, w tym po polsku na stronie http://ols.f-secure.com/

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.