VEDIA A10 potrafi odtwarzać formaty MP3, WMA, ASF, WAV, FLAC oraz APE

Pierwszy odtwarzacz muzyczny o pojemności 24 GB

VEDIA A10

Być może odtwarzacz A10 nie posiada całych 24 Gigabajtów w postaci wbudowanych układów pamięci flash, ale i tak według producenta jest pierwszym odtwarzaczem muzycznym na świecie, który oferuje tak dużą pojemność do przechowywania (nie tylko) plików audio. Jeśli jednak pamięć mnie nie myli, to iPod classic 4 generacji również był odtwarzaczem wyłącznie muzycznym, ale posiadał 40 GB miejsca na dane.

Jedną z funkcjonalności polskiego odtwarzacza, która została dodana z ostatnią aktualizacją oprogramowania, a teraz przeszła pełne testy, jest obsługa kart microSDHC o pojemności 16GB. Sprawdzone zostały karty Transcend (class 6), Kingston (class 2) oraz GoodRam (class 2).

Ponadto polska firma cały czas pracuje nad nowymi funkcjami i możliwościami firmware. Już teraz odtwarzacz oferuje tak ciekawe funkcje, jak: pokazywanie godziny przy wyłączonym odtwarzaczu, wznawiania odtwarzania, pokazywanie staniu baterii w postaci procentów czy ograniczenie głośności w ramach ochrony słuchu najmłodszych słuchaczy.

Odtwarzacz VEDIA A10 można kupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Sugerowana cena detaliczna to: 2GB – 179 zł, 4GB – 209 zł, 8GB – 259 zł. W zestawie wraz z odtwarzaczem znajduje się: ładowarka USB, kabel USB, słuchawki, smycz oraz silikonowe etui. W połowie czerwca w sprzedaży pojawić mają się także opaski na ramię.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News