Do dyspozycji mamy kolorowy, 1,5-calowy ekran CSTN

Pierwszy telefon „zasilany słońcem”

Samsung E1107 Crest Solar

Koreański producent spędził ostatnich kilka miesięcy na przygotowywaniu rynkowej premiery pierwszego telefonu komórkowego z panelem słonecznym. Urządzenie o oznaczeniu E1107 i nazwie kodowej Crest Solar oczywiście nie jest zasilane wyłącznie przez energię słoneczną, ale według Samsunga, godzina pobytu telefonu na słońcu pozwoli rozmawiać przez minimum 5 a maksimum 10 minut. Bateria telefonu ma pojemność 800 mAh.

Samsung E1107 to jednak typowy telefon wyłącznie do dzwonienia – nie ma tutaj aparatu cyfrowego, łączności 3G czy innych bajerów. Będziemy mogli jednak posłuchać radia FM i plików MP3, zagrać w kilka gier i oświecić teren, dzięki funkcji latarki. Ciekawą opcją jest możliwość sfałszowania przychodzącej rozmowy – przydatne zwłaszcza w nieprzyjemnych lub niezręcznych sytuacjach.

W Europie nowy telefon Samsunga ma być dostępny jeszcze w tym miesiącu, jednak jego cena jeszcze nie została ujawniona – nie powinna natomiast przekroczyć kwoty 300 złotych (tyle kosztuje jego odpowiednik w Indiach).