Pierwszy telefon „zasilany słońcem”

Samsung wprowadza na rynek pierwszy telefon komórkowy, którego godzinne ładowanie poprzez panel słoneczny, pozwoli na maksymalnie 10 minut rozmowy.

Koreański producent spędził ostatnich kilka miesięcy na przygotowywaniu rynkowej premiery pierwszego telefonu komórkowego z panelem słonecznym. Urządzenie o oznaczeniu E1107 i nazwie kodowej Crest Solar oczywiście nie jest zasilane wyłącznie przez energię słoneczną, ale według Samsunga, godzina pobytu telefonu na słońcu pozwoli rozmawiać przez minimum 5 a maksimum 10 minut. Bateria telefonu ma pojemność 800 mAh.

Samsung E1107 to jednak typowy telefon wyłącznie do dzwonienia – nie ma tutaj aparatu cyfrowego, łączności 3G czy innych bajerów. Będziemy mogli jednak posłuchać radia FM i plików MP3, zagrać w kilka gier i oświecić teren, dzięki funkcji latarki. Ciekawą opcją jest możliwość sfałszowania przychodzącej rozmowy – przydatne zwłaszcza w nieprzyjemnych lub niezręcznych sytuacjach.

W Europie nowy telefon Samsunga ma być dostępny jeszcze w tym miesiącu, jednak jego cena jeszcze nie została ujawniona – nie powinna natomiast przekroczyć kwoty 300 złotych (tyle kosztuje jego odpowiednik w Indiach).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.