Czynniki decydujące o wysokości rabatów operatorzy mogą ustalać w sposób elastyczny, zgodnie ze swoimi strategiami biznesowymi

Płać za połączenia nawet o 99 procent mniej

Ericsson wprowadza łatwe w obsłudze rozwiązanie, które umożliwia obniżenie kosztów połączeń komórkowych nawet o 99%, w zależności od obciążenia sieci.

Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy Ericsson klient może sprawdzić na wyświetlaczu swojego telefonu, jaki rabat przysługuje mu w danej chwili w określonym miejscu. Podczas małego ruchu w sieci ceny połączeń mogą być niższe nawet o 99%. Usługa Dynamic Discount jest dostępna dla wszystkich abonentów, których należności naliczane są w czasie rzeczywistym, zarówno w systemie pre-paid, jak i w konwergentnych systemach taryfikacji. Aby ją uaktywnić, wystarczy wpisać odpowiedni kod.

Dotychczasowe doświadczenia na różnych rynkach są zachęcające. W sieci pewnego afrykańskiego operatora już po dwóch miesiącach usługa ta zyskała dwa miliony użytkowników, czyli 60% wszystkich abonentów, a jej wykorzystanie wzrosło w tym czasie o 70%.

Dynamic Discount pozwala na obniżanie cen połączeń w określonej komórce sieci, co oznacza nowy sposób wyceny usług telekomunikacyjnych. Zapewnia operatorom takie korzyści, jak zmniejszenie rotacji klientów i natężenia ruchu w sieci oraz zwiększenie przychodów z inwestycji w infrastrukturę. Na wyższej jakości usług zyskują również klienci.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.