Demoscene Spirit z Poznania zwycięzcą krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Polskie drużyny ruszają do walki w światowych finałach Imagine Cup w Kairze

Microsoft Imagine Cup 2009

Finały Imagine Cup 2009 rozpoczynają się 3 lipca w Kairze w Egipcie. Polskę w tym roku będzie reprezentowało aż sześć drużyn. Zespoły będą walczyły w kategoriach: „Projektowanie Oprogramowania”, „Projektowanie Systemów Wbudowanych”, ” Fotografia” i „Mashup”. Ponadto dwie drużyny z Polski będą walczyły o nagrody specjalne – za interoperacyjność proponowanego rozwiązania oraz nagrodę pierwszej damy Egiptu H.E. Suzanne Mubarak. W tym roku internauci z całego świata mogą przyznać własną nagrodę drużynie startującej w kategorii Projektowanie Oprogramowania, której prezentacja najbardziej przypadnie im do gustu.

W tym roku na światowych finałach konkursu Polskę będą reprezentowały:

 • Demoscene Spirit  – drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zwycięzcy krajowych finałów Imagine Cup, w kategorii Projektowanie Oprogramowania. W skład zespołu wchodzą: Marta Łuczak, Agata Majewska, Szymon Majewski i Łukasz Michniewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Tomasz Gdala. Demoscene Spirit będzie reprezentować Polskę na światowych finałach Imagine Cup już po raz drugi z rzędu.
 • Krejzi Dzepetto z Politechniki Poznańskiej w kategorii Embedded Development (Projektowanie Systemów Wbudowanych). W skład zespołu wchodzą: Jakub Barszczewski
  i Radosław Brandt, zaś opiekunem drużyny jest dr inż. Janusz Pochmara.
 • Monastery of Innovations z Politechniki Poznańskiej – w kategorii Mashup. Indywidualna kategoria, w której Polskę reprezentuje Karol Kaczmarek.
 • Zglad TEAM z Politechniki Radomiskiej w kategorii Fotografia. W skład zespołu wchodzą: Ernest Płaskociński oraz Leszek Rutka. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Wojciech Pacholec.
 • FteamS z Politechniki Łódzkiej – drużyna będzie walczyła o nagrodę specjalną za interoperacyjność rozwiązania. Tylko trzy zespoły z całego świata zostały zakwalifikowane
  do tej konkurencji. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Jarosław Koszuk.
 • kAMUflage – drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej będzie walczyła o nagrodę specjalną pierwszej damy Egiptu H. E. Suzanne Mubarak. Tylko
  5 drużyn z całego świata zostało zakwalifikowanych do  tego wyróżnienia. W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Paweł Wawrzyniak.

Pełną listę wszystkich finalistów można znaleźć pod adresem: http://imaginecup.com/blogs/imagine_cup_finals/archive/2009/06/04/and-the-imagine-cup-2009-finalists-are.aspx Polscy internauci mogą wesprzeć zespół Demoscene Spirit z projektem ISIS, pomagając mu zdobyć specjalną nagrodę publiczności. Każdy internauta może oddać swój głos na polską drużyną na stronie http://peopleschoice.imaginecup.com/default.aspx. Znajdują się tam prezentacje wszystkich finalistów z całego świata startujących w kategorii Projektowanie Oprogramowania.