Portal podobnie.pl zapobiegł samobójstwu jednego ze swoich użytkowników

Administracja portalu podobnie.pl zmuszona była wezwać policję: jeden z użytkowników chciał popełnić samobójstwo.

9 czerwca 2009 roku na portalu podobnie.pl została zamieszczona anonimowa historia. Użytkownik Marcin napisał, że ma dosyć życia i chce popełnić samobójstwo. Nie odpowiadał na komentarze, ani na wysyłane do niego wiadomości i e-maile.

Ekipa portalu podobnie.pl pomimo godziny 24:00 postanowiła natychmiast zadzwonić na policję. Zgłoszenie zostało przyjęte i potraktowane bardzo poważne. Funkcjonariusze z warszawskiego Ursynowa natychmiast stawili się u zgłaszających – Ryszarda Pawłowskiego i Artura Staronia –  w celu spisania zeznań. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się namierzyć numer telefonu Marcina, a następnie jego adres.

Skontaktował się z nim dyżurny. Okazało się, że Marcin nie ma siły dalej żyć, lecz pomimo   desperacji rozmawiał z Policją bardzo spokojnie. Zapisał numery telefonów do Instytucji, które mogą mu pomóc, podane mu przez funkcjonariusza. Chwilę później przyjechała do niego policja. Po rozmowie z lekarzem Marcin został przewieziony do placówki medycznej. Dzięki błyskawicznej interwencji Policji i  portalu podobnie.pl – udało się zapobiec tragedii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.