Projektor zgodny jest z obrazami o proporcjach 4:3 i 16:9 oraz sygnałami HDTV/DTV i DVD (1080P, 1080I, 1035I, 720P, 576P, 576I, 540P, 480P i 480I)

Projektor Sharpa z szerokokątnym obiektywem

Do oferty projektorów firmy Sharp dołączył model PG -F267X, który potrzebuje tylko 1,3 metra odległości na projekcję obrazu o przekątnej 100-cali.

Projektor PG-F267X, dzięki wyświetlaniu dużego obrazu, umożliwia projekcję nawet w małej sali konferencyjnej lub pomieszczeniu rozdzielonym ściankami działowymi. Model ten stworzony został m.in. z myślą o zastosowaniu w edukacji. W niewielkich klasach, projektor można umieścić niezwykle blisko ekranu, nawet przed pierwszym rzędem uczniów. Z powodzeniem może on także współpracować z tablicami interaktywnymi.

Zastosowana w PG-F267X technologia BrilliantColor, zapewnia doskonałe odzwierciedlenie pełnej palety kolorów przy wysokim współczynniku kontrastu przedstawianego obrazu. Swoje zasługi dla doskonałej reprodukcji bogatych i żywych barw ma także sześciosegmentowe koło kolorów (RGBWCY).

Zastosowanie układu DLP, w którym każdy piksel jest indywidualnie uporządkowany w jednym z ponad połowy miliona luster, umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu. Wzajemne położenie luster w odległości zaledwie jednego mikrona zapewnia nieprzerwane, precyzyjne odtwarzanie szczegółów obrazu. Również funkcja szybkiego włączania i wyłączania dostarcza płynnego obrazu przy wyświetlaniu ruchomych scen. Co więcej, funkcjonalny system DLP i wysoki współczynnik kontrastu 2.200:1 sprawiają, że projektor odtwarza bardzo dokładny obraz i wyraźną czerń ciemnych scen.

Zaawansowana technologia optyczno-elektroniczna firmy Sharp zwiększa w maksymalny sposób emitowane przez projektor światło, zapewniając odtwarzanie krystalicznie czystych obrazów z doskonałą jasnością (2 500 ANSI lumenów). PG-F267X zapewnia również szeroki wachlarz wejść i wyjść do stosowania w połączeniu z laptopami, odtwarzaczami DVD, tunerami HDTV i innymi sprzętami.

Pilot zdalnego sterowania wyposażony jest w liczne funkcje wspomagające prowadzenie prezentacji, m.in. funkcję sterowania myszą oraz przyciski page up/down. Włączanie zasilania, wybór sygnału wejściowego, regulacja głośności oraz włączenie obrazu i dźwięku są dostępne także bezpośrednio z komputera, nawet znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Zarządzanie projektorem możliwe jest również poprzez przeglądarkę internetową za pomocą wbudowanego programu firmware, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Po wykryciu usterki (np. w przypadku zbliżającego się zużycia lampy, silnego nagrzania lub awarii wentylatora) z kolei, do określonych odbiorców wysyłany jest automatycznie e-mail.

Nowy projektor Sharpa kosztuje około 1450 dolarów, czyli powyżej 4700 złotych. Szczegóły techniczne znajdziecie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.