Projektor zgodny jest z obrazami o proporcjach 4:3 i 16:9 oraz sygnałami HDTV/DTV i DVD (1080P, 1080I, 1035I, 720P, 576P, 576I, 540P, 480P i 480I)

Projektor Sharpa z szerokokątnym obiektywem

Sharp PG-F267X

Projektor PG-F267X, dzięki wyświetlaniu dużego obrazu, umożliwia projekcję nawet w małej sali konferencyjnej lub pomieszczeniu rozdzielonym ściankami działowymi. Model ten stworzony został m.in. z myślą o zastosowaniu w edukacji. W niewielkich klasach, projektor można umieścić niezwykle blisko ekranu, nawet przed pierwszym rzędem uczniów. Z powodzeniem może on także współpracować z tablicami interaktywnymi.

Zastosowana w PG-F267X technologia BrilliantColor, zapewnia doskonałe odzwierciedlenie pełnej palety kolorów przy wysokim współczynniku kontrastu przedstawianego obrazu. Swoje zasługi dla doskonałej reprodukcji bogatych i żywych barw ma także sześciosegmentowe koło kolorów (RGBWCY).

Zastosowanie układu DLP, w którym każdy piksel jest indywidualnie uporządkowany w jednym z ponad połowy miliona luster, umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu. Wzajemne położenie luster w odległości zaledwie jednego mikrona zapewnia nieprzerwane, precyzyjne odtwarzanie szczegółów obrazu. Również funkcja szybkiego włączania i wyłączania dostarcza płynnego obrazu przy wyświetlaniu ruchomych scen. Co więcej, funkcjonalny system DLP i wysoki współczynnik kontrastu 2.200:1 sprawiają, że projektor odtwarza bardzo dokładny obraz i wyraźną czerń ciemnych scen.

Zaawansowana technologia optyczno-elektroniczna firmy Sharp zwiększa w maksymalny sposób emitowane przez projektor światło, zapewniając odtwarzanie krystalicznie czystych obrazów z doskonałą jasnością (2 500 ANSI lumenów). PG-F267X zapewnia również szeroki wachlarz wejść i wyjść do stosowania w połączeniu z laptopami, odtwarzaczami DVD, tunerami HDTV i innymi sprzętami.

Pilot zdalnego sterowania wyposażony jest w liczne funkcje wspomagające prowadzenie prezentacji, m.in. funkcję sterowania myszą oraz przyciski page up/down. Włączanie zasilania, wybór sygnału wejściowego, regulacja głośności oraz włączenie obrazu i dźwięku są dostępne także bezpośrednio z komputera, nawet znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Zarządzanie projektorem możliwe jest również poprzez przeglądarkę internetową za pomocą wbudowanego programu firmware, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Po wykryciu usterki (np. w przypadku zbliżającego się zużycia lampy, silnego nagrzania lub awarii wentylatora) z kolei, do określonych odbiorców wysyłany jest automatycznie e-mail.

Nowy projektor Sharpa kosztuje około 1450 dolarów, czyli powyżej 4700 złotych. Szczegóły techniczne znajdziecie tutaj.