Projektory Epsona z wysokiej półki

Epson zapowiada nową serię projektorów instalacyjnych EB-Z8000 o bardzo wysokiej jasności oraz rozdzielczości obrazu.

Nowe projektory EB-Z8000 zapewniają wysoką jakość obrazu dzięki jasności światła barwnego (Colour Light Output, CLO) sięgającej 7 000 lumenów. System podwójnej lampy w połączeniu z rozdzielczością WUXGA i WXGA ma gwarantować ostrość obrazu w jakości Full HD 1080p nawet w dużych, jasno oświetlonych pomieszczeniach, takich jak sale wykładowe, pokoje konferencyjne, audytoria i sale kinowe.

EB-Z8000WU to pierwszy na świecie projektor 3LCD o rozdzielczości WUXGA (1 920 x 1 200), który zapewnia jasność światła barwnego równą 6 000 lumenom, natomiast EB-Z8050W przy rozdzielczości WXGA (1 280 x 800) oferuje fenomenalną jasność 7 000 lumenów.

Oryginalna technologia chłodzenia opracowana przez Epsona, łącząca chłodzenie cieczą, ogniwa Peltiera i chłodzenie powietrzem, nie tylko zwiększa niezawodność urządzenia, ale również ma zapewniać stabilną i cichą pracę utrzymując temperaturę na poziomie nie przekraczającym 45oC. Dłuższa żywotność układu optycznego również przyczynia się do trwałości urządzenia, zwiększając żywotność oraz czas pracy  lamp projekcyjnych.

Dzięki sześciu opcjonalnym obiektywom z wbudowanym silniczkiem elektrycznym do sterowania zoomem, ostrością oraz funkcją Lens Shift (przesuwanie obiektywu w pionie i poziomie) można uzyskać wysoką jakość obrazu w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dodatkowo specjalnie zaprojektowany panel przyłączy, pozwala w dyskretny sposób ukryć  przewody i punkty połączeń pod specjalną pokrywą, a prosta  wymiana obiektywów i filtrów gwarantuje bezproblemową konserwację.

Projektory z serii EB-Z8000 wyposażone są w specjalnie zaprojektowane uchwyty, umożliwiające łatwe i bezpieczne przeniesienie urządzeń do miejsca instalacji. Powyższe  uchwyty można również wykorzystać w celu  zapobiegania kradzieżom i upadkowi projektora, łącząc je ze specjalnie zaprojektowanym przez Epson zestawem do montażu pod sufitem.

Funkcja Epson EasyMP umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu przez cztery projektory jednocześnie. Projektor EB-Z8050W jest zgodny z szeroką gamą protokołów bezpieczeństwa, co pozwala bezpiecznie przesyłać ważne dane przez sieć bezprzewodową.

Pobór mocy w trybie gotowości wynosi 1 W. Obudowa projektora nie jest pokryta farbą, obiektyw nie zawiera ołowiu, a w urządzeniu nie zastosowano halogenowych tworzyw ogniotrwałych. Co więcej, opakowanie produktów jest wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Projektor EB-Z8000WU będzie dostępny od września 2009 roku, a EB-Z8050W wejdzie do sprzedaży w styczniu 2010 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.