Telefon będzie dostępny w dwóch kolorach wykończenia obudowy - chrom i tytan

Przezroczysty telefon LG już (prawie) w sprzedaży

LG GD900 Crystal

O najnowszym telefonie koreańskiego producenta pierwszy raz mieliśmy okazję pisać podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, a następnie pod koniec marca poznaliśmy nieco więcej szczegółów. Teraz model GD900, pierwszy telefon z przezroczystą klawiaturą, trafia do sprzedaży w krajach europejskich, ale również w Azji.

LG GD900 Crystal to telefon z ekranem dotykowym o nowatorskim wzornictwie opartym na motywie przezroczystości. Delikatnie podświetlana klawiatura urządzenia, Crystal Touchpad, wysuwa się lekko spod ekranu wyświetlacza. Jest wykonana ze szkła hartowanego, a ponadto obramowana i wzmocniona paskiem wytrzymałego stopu kompozytowego o nazwie Liquidmetal, który chroni przed wstrząsami i wibracjami.

Nowy telefon LG jest też wyposażony w 8-megapikselowy aparat z autofokusem. Zdjęcia są wyświetlane na multidotykowym ekranie LCD o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości WVGA. Urządzenie odtwarza pliki muzyczne w formacie MP3. Przy użyciu dodatkowej karty pamięci może pomieścić nawet do 32 GB muzyki, zdjęć i innych danych. LG GD900 Crystal obsługuje Wi-Fi, co umożliwia użytkownikowi podłączenie się do Internetu w punktach dostępu bezprzewodowego, a także Bluetooth 2.1, co pozwala na bezpieczne i szybkie połączenie z innymi urządzeniami.

Premiera telefonu nastąpi w czerwcu na wybranych rynkach Europy, Azji i innych krajów. Szacunkowa cena detaliczna w Polsce wynosić będzie 1 949 złotych. Telefon pojawi się w naszym kraju w sprzedaży na przełomie czerwca i lipca.