PSP Go, czyli nowa przenośna konsola Sony

W Internecie pojawiły się informacje, zdjęcia a nawet filmik o nowej przenośnej konsoli japońskiego producenta o nazwie PSP Go, wyposażonej w 3,8-calowy ekran i 16 GB pamięci.

Co prawda kieszonkowa konsola do gier o nazwie Playstation Portable Go miała zadebiutować „dopiero” podczas targów E3, które notabene pierwszy raz od dłuższego czasu będą otwarte dla wszystkich, ale informacje na jej temat wyciekły dzień wcześniej. Oprócz zdjęć nowego urządzenia, możecie również obejrzeć znajdujący się niżej filmik, prezentujący możliwość PSP Go.

Tymczasem w wyposażeniu konsoli znajdziemy 3,8-calowy wyświetlacz, 16 GB wbudowanej pamięci flash, łączność Bluetooth (wraz z obsługą słuchawek i połączeń z telefonów) oraz gniazdo kart pamięci Memory Stick Micro. Brakuje tutaj slotu na dyski UMD, zatem gry będzie można ładować za pomocą kart pamięci lub też Sieci. Urządzenie posiada także pełną obsługę sieci Playstation Network, z dostępem do wypożyczania i kupowania tytułów filmowych i telewizyjnych.

PSP Go nie zastąpi „tradycyjnej” konsoli Playstation Portable, ale będzie sprzedawana równolegle – Sony obrało za cel sprzedaż swoich produktów przez 10 lat od momentu wprowadzenia na rynek. Ambitnie. W porównaniu ze swoją starszą siostrą, nowa konsola będzie o 43 procenty lżejsza.

Nie znamy jeszcze ceny konsoli PSP Go, ale na rynku ma ona pojawić się na jesieni 2009 roku. Według plotek, ma być ona nieco tańsza od obecnej na rynku PSP-3000, która kosztuje 630 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.