W ramach usług przygotowawczych do budowy Systemu opracowano i uruchomiono projekt, wykorzystujący kodowanie MPEG-4 HD/SD w Systemie Multipleksu

Specyfikacja techniczna iPhone’a 3GS ujawniona

Apple iPhone 3GS

O najnowszym iPhone’ie 3GS jest ostatnio bardzo głośno. Nic w tym dziwnego, jako że nowy model ma czego bronić – udział w rynku iPhone’a 3G jest łagodnie mówiąc spory. Do tej pory w sumie jedyną niewiadomą była specyfikacja techniczna smartfona – wszystkie inne szczegóły poznaliśmy podczas konferencji WWDC 2009, na której Apple po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało swoją nową zabawkę.

Holenderski oddział T-Mobile, nie zważając na zalecenia Apple’a aby do czasu premiery nie ujawniać parametrów technicznych iPhone’a 3GS, ujawnia, że nowy telefon będzie posiadać 256 MB pamięci RAM oraz procesor pracujący z częstotliwością 600 MHz. Nie jest to wielki skok wydajnościowy – dla porównania poprzednie generacje urządzenia (iPhone i iPhone 3G) wyposażone są w 128 MB pamięci RAM oraz procesor taktowany zegarem 412 MHz.

iPhone 3GS z pewnością będzie szybszy, ale czy na tyle, aby sprzedając to samo opakowanie z nowym systemem (darmowym dla użytkowników poprzednich iPhone’ów), Apple mogło żądać jeszcze wyższej kwoty pieniędzy? Czyżby wzorowało się na obśmiewanym przez siebie niedawno Microsofcie?

Rozczarowany jest nawet nasz nie słynący z miłości do Apple mobilebloger – przeczytaj, co pisze o iPhone 3GS