Na produktach, które pomyślnie przeszły badania na zgodność z nowym systemem operacyjnym i spełniają wymogi firmy Microsoft, umieszczone zostanie logo systemu Windows 7

Sprzęt Microsotu z wyjątkowymi funkcjami dla systemu Windows 7

Microsoft Hardware

Firma Microsoft poinformowała, że aktualnie oferowana seria myszy, klawiatur, kamer LifeCam, urządzeń do gier i akcesoriów do notebooków będzie w pełni zgodna z systemem operacyjnym Windows 7. Premiera nowego systemu operacyjnego odbędzie się już 22 października 2009 roku, natomiast chcąc ułatwić użytkownikom codzienną pracę, dział Microsoft Hardware opracował nowe funkcje dla rzeczonego systemu, pozwalające zaoszczędzić cenny czas.

W ciągu nadchodzących miesięcy dział sprzętu firmy Microsoft zaprezentuje wiele nowych funkcji dla systemu Windows 7, opracowanych z myślą o urządzeniach peryferyjnych. Pierwszą z nich jest pozwalająca oszczędzić czas funkcja o nazwie Taskbar Favorites (Ulubione elementy paska zadań). Dzięki niej użytkownicy klawiatur Microsoft Hardware mogą w nowy, wygodny sposób uzyskiwać dostęp do najczęściej używanych programów i dokumentów. Kolejność aplikacji umieszczonych na pasku zadań można w prosty sposób modyfikować, klikając i przeciągając je w inne miejsce.

Nowe korzyści wynikające ze współpracy sprzętu Microsoft z systemem Windows 7 obejmują również następujące funkcje:

  • Device Stage dla mysz i klawiatur. Umożliwia ona użytkownikom szybki i prosty dostęp do najczęściej realizowanych zadań, w tym informacji o produkcie, rejestracji, ustawieniach i pozostałych zadaniach wykonywanych za pomocą takich urządzeń, jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, drukarki, przenośne odtwarzacze multimedialne i inne urządzenia.
  • Windows Flip. Użytkownicy myszy i klawiatur Microsoft mogą w prosty sposób wyświetlić podgląd miniatur wszystkich otwartych okien – wystarczy jedno kliknięcie przyciskiem myszy. Automatycznie wyświetlony zostanie pełnoekranowy podgląd aplikacji, który umożliwia użytkownikom wygodniejsze odszukiwanie i wybór określonych aplikacji.
  • Windows Live Movie Maker oraz Windows Live Photo Gallery. Użytkownicy kamer LifeCam będą mogli szybciej edytować swoje zdjęcia i filmy. Za pomocą funkcji Movie Maker będą mogli utworzyć projekt filmowy jednym kliknięciem myszy i tak pozyskany plik wideo umieścić w serwisie społecznościowym. Funkcja Photo Gallery umożliwia użytkownikom umieszczanie zdjęć na stronach internetowych, a następnie ich edytowanie, opisywanie i udostępnianie przyjaciołom i członkom rodziny.

Są już dostępne wersje beta oprogramowania do obsługi myszy, klawiatur, kontrolerów gier i kamer internetowych Microsoft Hardware dla systemu Windows 7. Końcowe wersje oprogramowania do obsługi wyżej wymienionych produktów zostaną udostępnione 26 lipca (oprogramowanie do obsługi myszy i klawiatur) oraz 31 lipca (oprogramowanie do obsługi kamer LifeCam). Osoby, które już teraz korzystają z wersji testowej systemu Windows 7, mogą pobrać wersję beta oprogramowania z tej strony.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News