Napędy zostaną ukryte po dodaniu przez nas w Rejestrze prostej wartości »NoDrivesInSendToMenu«.

Ukrycie licznych napędów w menu »Wyślij do«

W naszym komputerze z systemem Vista zainstalowaliśmy kilka dysków twardych oraz napędów optycznych. Za każdym razem, gdy klikniemy »Wyślij do«, zostaje wyświetlone eleganckie menu ze wszystkimi napędami.

Co prawda, lubimy wykorzystywać menu »Wyślij do« do wysyłania plików za pośrednictwem emaili, jednak jeszcze nigdy nie zdarzyło się nam przesłać plik na inny dysk twardy. W związku z tym, że długa lista liter dysków jedynie przeszkadza, chcemy ukryć w menu wyświetlanie napędów. Niestety, nie odnajdziemy żadnego wpisu dotyczącego napędów w przewidzianym do tego celu folderze »Send To«, który jest ukryty i do którego ścieżka dostępu jest następująca: »Documents and Settings | «. Wpis, na podstawie którego Windows Vista wyświetla napędy w menu »Wyślij do«, został umieszczony jako klucz w Rejestrze systemowym. W celu zmiany wartości otwieramy edytor Rejestru. Po kliknięciu ikony Windows znajdującej się przy lewej dolnej krawędzi ekranu wpisujemy w polu »Rozpocznij wyszukiwanie« polecenie »regedit«, aby przejść w tryb edycji Rejestru systemowego. Do tego niezbędne będą prawa administratora. Zatwierdzamy treść okna dialogowego. W edytorze odszukujemy klucz »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer«. Tutaj poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki tworzymy wartość DWORD o nazwie »NoDrivesInSendToMenu« oraz wartości »1«. Następnie zapisujemy zmiany. Denerwujące napędy z menu kontekstowego »Wyślij do« znikną po ponownym uruchomieniu przez nas systemu operacyjnego.

Dodając wpis w Rejestrze, ukryjemy napędy również w przypadku systemu Windows XP, jednak w efekcie napędy te przestaną być wyświetlane także w Eksploratorze pod »Mój komputer«. Dlatego lepiej zrezygnować z tej zmiany w wypadku Windows XP.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.