Tak skonfigurowany klient Opera Mail pozostawi nam w trakcie uruchomienia wystarczająco dużo czasu na wpisanie hasła.

Uniknięcie konieczności wielokrotnego podawania hasła w trakcie uruchamiania

Zintegrowany moduł email Opery umożliwia sprawdzanie różnych kont. Dostęp do nich zabezpieczyliśmy hasłem głównym. W trakcie uruchomienia aplikacji musimy wielokrotnie wpisywać hasło, co jest irytujące.

Opera żąda podania hasła podczas każdej próby dostępu do konta email. Jednak w trakcie uruchamiania aplikacji wszystkie konta są sprawdzane jednocześnie, tak że nie jesteśmy w stanie podać hasła, nim zostanie rozpoczęte kolejne sprawdzanie.

Dlatego rozwiązaniem jest wprowadzenie opóźnienia w powyższym procesie, by zyskać czas, w którym zdążymy podać hasło. W tym celu zamykamy przeglądarkę Opera i modyfikujemy zawartość pliku »accounts.ini« za pomocą edytora tekstu, na przykład Notatnika. W celu odnalezienia pliku wpisujemy w pasku adresu Eksploratora Windows »%userprofile%« i naciskamy klawisz [Enter]. Następnie przechodzimy do podfolderu »Ustawienia lokalneDane aplikacjiOperaOperamail«.

W edytorze wybieramy polecenie »Edycja | Znajdź«. Wpisujemy pojęcie »Initial Poll Delay«, po czym klikamy przycisk »Znajdź następny«. W przypadku pierwszego konta pozostawiamy wartość »5« za znakiem »=« bez zmian. Kontynuujemy szukanie i w przypadku wszystkich pozostałych kont zmieniamy wartość na przykładowo 100. Liczby określają opóźnienie w sekundach, nim konto zostanie sprawdzone – tutaj konieczne może być eksperymentowanie. Zmiany zapisujemy i zamykamy edytor. Od ponownego uruchomienia Opery powinniśmy mieć wystarczająco dużo czasu na wpisanie hasła, dzięki czemu wielokrotne żądania podania hasła nie będą się więcej powtarzać.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.