Tak skonfigurowany klient Opera Mail pozostawi nam w trakcie uruchomienia wystarczająco dużo czasu na wpisanie hasła.

Uniknięcie konieczności wielokrotnego podawania hasła w trakcie uruchamiania

Zintegrowany moduł email Opery umożliwia sprawdzanie różnych kont. Dostęp do nich zabezpieczyliśmy hasłem głównym. W trakcie uruchomienia aplikacji musimy wielokrotnie wpisywać hasło, co jest irytujące.

Opera żąda podania hasła podczas każdej próby dostępu do konta email. Jednak w trakcie uruchamiania aplikacji wszystkie konta są sprawdzane jednocześnie, tak że nie jesteśmy w stanie podać hasła, nim zostanie rozpoczęte kolejne sprawdzanie.

Dlatego rozwiązaniem jest wprowadzenie opóźnienia w powyższym procesie, by zyskać czas, w którym zdążymy podać hasło. W tym celu zamykamy przeglądarkę Opera i modyfikujemy zawartość pliku »accounts.ini« za pomocą edytora tekstu, na przykład Notatnika. W celu odnalezienia pliku wpisujemy w pasku adresu Eksploratora Windows »%userprofile%« i naciskamy klawisz [Enter]. Następnie przechodzimy do podfolderu »Ustawienia lokalneDane aplikacjiOperaOperamail«.

W edytorze wybieramy polecenie »Edycja | Znajdź«. Wpisujemy pojęcie »Initial Poll Delay«, po czym klikamy przycisk »Znajdź następny«. W przypadku pierwszego konta pozostawiamy wartość »5« za znakiem »=« bez zmian. Kontynuujemy szukanie i w przypadku wszystkich pozostałych kont zmieniamy wartość na przykładowo 100. Liczby określają opóźnienie w sekundach, nim konto zostanie sprawdzone – tutaj konieczne może być eksperymentowanie. Zmiany zapisujemy i zamykamy edytor. Od ponownego uruchomienia Opery powinniśmy mieć wystarczająco dużo czasu na wpisanie hasła, dzięki czemu wielokrotne żądania podania hasła nie będą się więcej powtarzać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.