W tym miejscu ustalimy, czy Thunderbird ma cytaty umieszczać powyżej, czy poniżej właściwej odpowiedzi.

Ustalenie pozycji cytatów w odpowiedziach

Kursor automatycznie przeskakuje na koniec cytatu, gdy zaczynamy odpowiadanie na wiadomość. Jednak w przypadku niektórych otrzymanych wiadomości email odpowiedź znajduje się powyżej wcześniejszego tekstu.

Dotychczas nie uregulowano, który wariant jest prawidłowy, a który błędny. Zgodnie z domyślnym ustawieniem klient Thunderbird przedstawia dłuższą dyskusję email chronologicznie, tak abyśmy na przykład mieli możliwość łatwego prześledzenia wiadomości po wydrukowaniu. Z drugiej strony postępowanie Outlooka, który odpowiedzi umieszcza na górze, jest wygodniejsze dla kolejnego odbiorcy. Odbiorca nie tylko od razu widzi odpowiedź, ale też nie musi jej poszukiwać wewnątrz treści wiadomości. W przypadku dłuższych dyskusji powinniśmy jednak koniecznie uzgodnić z innymi uczestnikami, którą metodę chcemy stosować – w przeciwnym razie trudno nam będzie prześledzić przebieg dyskusji.

Ustawienie w Thunderbirdzie jest uzależnione od konta. W celu jego zmiany wybieramy polecenie »Narzędzia | Konfiguracja kont«. Teraz zaznaczamy z lewej strony interesujące nas konto i klikamy znajdujący się wewnątrz wpis »Tworzenie«. Opcja »Podczas tworzenia odpowiedzi automatycznie cytuj oryginalną wiadomość« musi pozostać aktywna. W znajdującym się poniżej rozwijalnym menu »a następnie« wybieramy pozycję »rozpocznij odpowiedź powyżej cytowanego tekstu«. Krok ten powtarzamy kolejno w wypadku wszystkich pozostałych kont. Na koniec zamykamy okno, klikając przycisk »OK«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.